سوالات متداول
کد خبر : 1264تاریخ ثبت : 1399/8/12 09:34:31

پلاک‌گذاری ماشین‌های کشاورزی استان بوشهر/ افزایش ضریب مکانیزاسیون

رئیس اداره امور فناوری‌های مکانیزه کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از پلاک‌گذاری ماشین‌های کشاورزی استان خبر داد و گفت: افزایش ضریب مکانیزاسیون با جدیت دنبال می‌شود.

علیرضا پدیسار اظهار داشت: هدف اصلی از اجرای برنامه‌های مکانیزاسیون کشاورزی، افزایش تولید، کاهش هزینه‌ها، کاهش سختی کار، افزایش بهره‌وری از نیروها و منابع، افزایش کیفیت فعالیت کشاورزی و انجام عملیات کشاورزی در بهترین زمان است.

وی با اشاره به اینکه مکانیزاسیون باعث افزایش میزان تولید و کاهش هزینه‌های تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: مکانیزاسیون کشاورزی بخش‌های مختلف کشاورزی از جمله زارعت و باغبانی را شامل می‌شود.

رئیس اداره امور فناوری‌های مکانیزه کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر بیان کرد: مکانیزاسیون به معنای استفاده از وسایل مکانیکی به منظور افزایش کمی و کیفی تولیدات کشاورزی و با هدف افزایش درآمد مالی کشاورز است.

وی با اشاره به اینکه مکانیزاسیون کشت در راستای استفاده از بهترین شیوه کشت انجام می‌شود، افزود: در مرحله داشت نیز مکانیزاسیون به معنای روش‌های پرورش گیاه با کمترین هزینه و کمترین آب و حداقل آفات و بیماری‌ها است.

افزایش ضریب مکانیزاسیون

پدیسار ادامه داد: در مرحله برداشت نیز مکانیزاسیون باعث می‌شود که بهترین عملکرد در مرحله برداشت با حداقل ضایعات محصولات تولیدی انجام شود.

وی مکانیزاسیون در عرصه باغات را پیچیده و سنگین دانست و اضافه کرد: باغات متنوع هستند و باید از شیوه‌هایی از مکانیزاسیون استفاده شود که برای چندسال جوابگو باشند.

رئیس اداره امور فناوری‌های مکانیزه کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از تلاش برای ساماندهی ماشین‌های کشاورزی خبر داد و افزود: ماشین‌آلات کشاورزی شناسایی و پلاک‌گذاری می‌شود و کارت سوخت برای آنها صادر می‌شود.

وی از تلاش برای افزایش ضریب و درجه مکانیزاسیون کشاورزی در استان خبر داد و گفت: تلاش می‌شود که درجه مکانیزاسیون بالا رفته و ادوات کشاورزی مناسبی برای کشاورزان ارائه شود.

پدیسار خاطرنشان کرد: در حال حاضر ضریب مکانیزاسیون کشاورزی در استان بوشهر، ۱.۵ اسب بخار در هکتار است.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳٫۲۳۸٫۱۹۰٫۸۲
  آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۹/۶