سوالات متداول
کد خبر : 1293تاریخ ثبت : 1399/9/1 20:50:45

خواسته های کشاورزان استان بوشهر در تعدیل قیمت آب‌بهای نخیلات بررسی می‌شود‌

افزایش قیمت آب‌بهای نخیلات به ازای هر اصله نخل از دو هزار و ۳۳۵ به ۴ هزار تومان سبب نگرانی نخل‌داران شده است که برای تعدیل این قیمت خواستار چاره‌اندیشی مسئولان هستند.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از تشکیل جلسات تخصصی با حضور نخل‌داران، کشاورزان، مسئولان آبیاری، تعاونی‌ها و دیگر مسئولان خبر داد و افزود: در این جلسه کشاورزان خواستار تعدیل این قیمت و چاره‌اندیشی مسئولان ذیربط شدند و قرار است در کارگروه ماده ۱۱ به این مهم پرداخته شود.

محمد تقی منوچهری گفت: کشاورزان استان امسال از ۶ میلیون اصله نخل در سطح ۳۴ هزار هکتار بیش از ۱۶۴ هزار تن خرما، خارک و رطب برداشت کردند.

وی حمایت از کشاورزان را یکی از اولویت‌های سازمان جهاد کشاورزی دانست و تاکید کرد: در راستای بهبود وضعیت آبیاری در نخیلات، طرح نخلستان برای تغییر آبیاری از روش سنتی به نوین در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تصویب و اکنون در نخسلتان‌های دشتستان اجرایی شده است.

یکی از ظرفیت‌های مهم کشاورزی استان بوشهر کشت نخل و تولید خرما و تولید سالانه ۱۶۵ هزار تن محصول خرما، این استان را به قطب این محصول تبدیل کرده است.

استان بوشهر با ۶ میلیون اصله نخل سالانه حدود ۱۶۵ هزار تن تولید خرما دارد که شهرستان‏‌های دشتستان، تنگستان و جم قطب‎های اصلی تولید خرما در این استان هستند.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳٫۲۳۸٫۱۹۰٫۸۲
  آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۹/۶