سوالات متداول
کد خبر : 1404تاریخ ثبت : 1399/11/20 12:38:28

برگزاری کارگاه آموزشی مبارزه با آفات چوبخوار نخیلات در شهرستان تنگستان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تنگستان گفت: کارگاه آموزشی مبارزه با آفات چوبخوار نخیلات در یکی از باغات حومه اهرم این شهرستان اجرا گردید.

حمزه عباسی پور بحرانی افزود: با توجه به فراوانی و گسترش روزافزون آفات چوبخوار نخیلات در حومه اهرم و شرایط خاص این منطقه و نظر به اهمیت باغات نخیلات در شهرستان تنگستان به ویژه در حومه اهرم با عنوان یکی از مهمترین و عمده ترین محصولات کشاورزی در این شهرستان، ضروری است تا در جهت مدیریت محصول و کاهش خسارت هرگونه عوامل خسارت زا در نخیلات و به ویژه آفات و در نتیجه افزایش تولید و ارتقا سطح آگاهی باغداران، آموزشهای تخصصی لازم به ویژه به صورت مدرسه در مزرعه در محل باغ به باغداران ارائه گردد.

وی گفت: با توجه به خسارت این آفات و اهمیت نخیلات بخش عمده ای از مردم شهرستان به ویژه اهرم، طرح های تخصصی و پژوهشی متعددی در باغات حومه اهرم طی چند سال گذشته توسط بخش حفظ نباتات جهت بهره وری در اختیار باغداران منطقه قرار گرفته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تنگستان هدف از اجرای این کارگاه های آموزشی را معرفی و مقایسه و شناسایی انواع آفات چوبخوار و نحوه خسارت آنها به باغداران و نیز ارائه انواع روش های کاربردی مدیریت مبارزه و کاهش خسارت آفات، انجام امور به باغی و تغذیه اصولی نخیلات، اعلام نمود.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳٫۲۲۰٫۲۳۱٫۲۳۵
  آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۱۲/۱۶