سوالات متداول
کد خبر : 1428تاریخ ثبت : 1399/12/4 15:49:30

تولید دو هزار تن ماهی در قفس در استان بوشهر در سال ۱۴۰۰

رئیس گروه پرورش ماهی در قفس شیلات استان بوشهر گفت: در سال ۱۴۰۰ ظرفیت اسمی پرورش ماهی در قفس استان به سه هزار و ۵۰۰ تن و میزان تولید به دو هزار تن می‌رسد.

حامد رضایی افزود: امسال با سرمایه گذاری بخش خصوصی دو طرح در کنگان و دیلم هر کدام به ظرفیت ۵۰۰ تن با ۸ قفس به بهره برداری رسید. همچنین دو مجموعه به ظرفیت هر یک ۵۰۰ تن در گناوه با سرمایه گذاری بخش خصوصی با دو قفس و یک طرح در کنگان با ظرفیت ۵۰۰ تن راه اندازی شد.

وی با بیان این که امسال ۴ مجموعه پرورش ماهی در قفس با ۲۵۰۰ تن ظرفیت داریم گفت: در آغاز سال آینده دو مجموعه پرورش ماهی در قفس در تنگستان هر کدام به ظرفیت ۵۰۰ تن با ۴ قفس راه اندازی می‌شود و در سال ۱۴۰۰ به ۶ مجموعه پرورش ماهی در قفس می‌رسیم.

رضایی سرمایه گذرای اولیه در پرورش ماهی در قفس را بسار هزینه بر ارزیابی کرد و افزود: این طرح توجیه اقتصادی و سودآوری بالا دارد و در یک سال سرمایه بازگشت داده می‌شود.

وی گفت: برای ایجاد شغل و درآمدزایی برای بومیان و صیادان منطقه هم طرحی در دست اجراست که در ابتدای سال آینده در منطقه رستمی در بخش دلوار طرحی با ظرفیت هزار تن با ۳۲ قفس ۳۰ تنی به بهره برداری می‌رسد و ۳۲ شرکت تعاونی از آن بهره برداری می‌کنند.

رضایی افزود: طرح دیگر ایجاد استخر‌های خانگی برای روستاهیان بومی ایت که در منطقه تنگستان حوضچه‌هایی در ۳۶ منزل با قطر ده تا ۱۲ متر نصب و برای پرورش ماهی ار آب دریا استفاده می‌شود.

وی گفت: مقدمات اجرای مجتمع پرورش ماهی رودشور در گناوه هم فراهم شده است. این طرح ۱۳ روستا را پوشش می‌دهد و با ظرفیت ایجاد هزار و ۳۰۰ شغل در سال آینده به بهره بردرای می‌رسد.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳٫۲۳۵٫۱۰۸٫۱۸۸
  آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۱۲/۱۰