سوالات متداول
کد خبر : 1672تاریخ ثبت : 1401/3/23 19:26:37

استقرار و اجرای عملیات کنترل کیفی کودهای شیمیایی در استان بوشهر

سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان بوشهر از استقرار و اجرای عملیات کنترل کیفی و نمونه‌برداری کودهای شیمیایی در این استان خبر داد.

خسرو عمرانی اظهار داشت: هدف اصلی از استقرار و اجرای نظام کنترل و تضمین کیفیت کودهای شیمیایی در شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایجاد تصویری روشن و مطمئن از کیفیت شبکه توزیع و سبد کالایی خود نزد کشاورزان است.

وی تصریح کرد: با ترویج و توسعه آن به تدوین و استقرار نظام‌های سالم و مؤثر در سایر زیر بخش‌های توزیع و مصرف نهاده‌های کشاورزی که از استانداردهای کیفی مشابه پیروی نموده و الگو بگیرند یاری می‌رساند.

سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان بوشهر گفت: این نظام که بر مشاهده، نظارت، گزارش و آنالیز استوار است، فرآیند تأمین و توزیع کودهای شیمیایی را از منابع تولیدکننده داخلی و خارجی تا مزارع کشاورزان کنترل می‌نماید.

وی افزود: آنچه مسلم است نتیجه توانمندسازی سیستم کنترل کیفیت شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با تأکید بر نظام تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرینی، انتخاب و شناسایی تولیدکنندگان با سطوح استاندارد مناسب، سطوح عالی تضمین کیفیت، همراهی شاخص‌های دانش، مهارت، تجربه، تخصص، ایجاد زیرساخت‌های مؤثر در بهبود کمی و کیفی عملکرد، ایجاد حداکثر استاندارد در بالاترین پتانسیل بالفعل در تأمین و توزیع کودهای کشاورزی همراه است احتمال بروز خطا و اشتباه را در سفارش و تحویل محصول به کشاورزان به حداقل می‌رساند.

عمرانی گفت: تعهدات، دستورالعمل‌ها و تضامین نظام کنترل و تضمین کیفیت بر شبکه بازرگانی و توزیع نهاده‌های شرکت، نظارت داشته و نقش حاکمیتی، محدودکننده و کنترل‌کننده خود را بر تمامی داده‌های ورودی و خروجی شرکت حفظ می‌نماید و زمینه‌ساز نظارت بر حسن انجام، پایش، اندازه‌گیری، ارزیابی و مراقبت از اعتبار شرکت و الگوی سازمان‌دهی شده دارد و این الگو هر روزه با تجزیه و اطلاع‌رسانی، خود را بازنگری و توانمندتر می‌سازد.

عمرانی گفت: در سال ۱۴۰۰ تعداد ۵۰ مورد نمونه‌برداری از کودهای وارداتی، کارخانجات تولید داخلی کود شیمیایی طرف قرارداد و شرکت پتروشیمی پردیس عسلویه به منظور ارسال به آزمایشگاه و انجام آنالیز و تعیین ماده مؤثره کودهای شیمیایی در راستای کنترل کیفی نهاده‌های کشاورزی صورت پذیرفت و این رسالت مهم نظام کنترل کیفی در سال جاری نیز با قوت بیشتر در حال اجرا است.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  کمیته بهره‌وری
  کمیته بهره‌وری سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر
  گزارش عملکرد سازمان
  سازمان جهادکشاورزی به تفکیک سال
  مناقصات سازمان
  جهت مشاهده لیست مناقصات بر روی لینک زیر کلیک کنید
  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳۴٫۲۳۶٫۱۹۲٫۴
  آخرین بروزرسانی : ۱۴۰۱/۵/۱۲