سوالات متداول
کد خبر : 1958تاریخ ثبت : 1401/10/29 22:38:35

مجلس با تصویب اعتبار سدهای بوشهر زمینه نجات نخیلات را فراهم کند

استاندار بوشهر گفت: سه سد تاثیرگذار در احیا و نجات نخیلات این استان در دست ساخت است و دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۲ منابعی برای اجرای آنها پیش بینی کرده که انتظار می‌رود مجلس شورای اسلامی با تصویب و افزایش این منابع روند احداث این پروژه‌ها را سرعت بخشد.

احمد محمدی زاده روز پنجشنبه در همایش بین المللی خرما و صنایع وابسته در بوشهر افزود: این سدها شامل "خائیز" در تنگستان با ظرفیت تامین ۱۶ میلیون مترمکعب که در بارش‌های اخیر نزدیک به ۱۰میلیون مترمکعب از آن آبگیری شده است.

وی اظهار کرد: سد باهوش از جمله دیگر سدهای مهم استان بوشهر در تنگستان نیز عملیات اجرایی آن آغاز و در دست اجرا است.

محمدی زاده سد دالکی دشتستان با حجم مخزن ۲۷۰ میلیون مترمکعب را از دیگر پروژه‌های مهم استان بوشهر در تامین آب نخیلات عنوان کرد که با اجرای آن آبیاری چند میلیون اصله نخل در منطقه دشتستان فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: سرعت بخشی در روند اجرای این سه سد نقشی مهم در زنده مانده نخلستان‌های استان بوشهر دارد.

استاندار بوشهر گفت: در حوزه حذف و جایگزنی و اصلاح آبیاری نخیلات این استان وزارت جهاد کشاورزی حرکتی جهادی را آغاز کرده که امکان گسترده کردن این حرکت و زیر پوشش بردن نخیلات بیشتری در این استان باید فراهم شود.

وی با اشاره به سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به استان بوشهر افزود: بسیاری از مسائل و مشکلات پیش روی فعالان بخش خرما که می‌شود از اختیارات دولت و رئیس جمهور برای حل آنها مجوز گرفت از جمله موضوع تهاتر را می‌توان احصا و در سفر هیات دولت به این استان مطرح کرد.

استاندار بوشهر ادامه داد: تدوین برنامه هفتم توسعه، لایحه بودجه ۱۴۰۲ و حضور بخشی از نمایندگان در استان بوشهر از جمله فرصت‌هایی است که می توان با استفاده از این ظرفیت‌ها بسیاری از مشکلات پیرامون خرما را برطرف کرد.

محمدی زاده افزود: هدایت بخشی از منابع بانکی به سمت بخش کشاورزی با هدف سرمایه و سپرده گذاری از جمله دیگر مواردی است که باید از این ظرفیت به نفع کشاورزان استفاده شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه خرما، میگوی پرورشی و گوجه فرنگی از قابلیت‌های مهم کشاورزی این استان به شمار می‌روند گفت: امروز نخل‌داران، تعاونی‌های نخل‌داری و کسانی که در حوزه فرآوری و صادرات خرما تلاش می‌کنند سربازان، بسیجیان و فرماندهان در جنگ جدید اقتصادی هستند.

وی تاکید کرد: به این صورت نیست که بخش دولتی حرف بزند و بخش خصوصی بشنوند و یا بالعکس بلکه همه ما از یک گروه، دسته و دور یک میز، مجموعه و یک حاکمیت هستیم و برای یک هدف مقدس که آن هم پیروزی در جنگ اقتصادی است، تلاش می‌کنیم.

استاندار بوشهر گفت: همانطور که مردم می توانند در جنگ نظامی خالق پیروزی‌های بزرگ باشند و آن را مدیریت کنند در جنگ اقتصادی نیز به طریق اولی می توانند این کار ر ا انجام دهند.

وی اضافه کرد: کسانی که ماها را پشت این میزها نشانده اند افرادی بودند که برای شکل‌گیری این نظام و حاکمیت مردمی جنگیدند، سختی کشیدند و شکنجه شدند.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه    کمیته بهره‌وری
    کمیته بهره‌وری سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر
    گزارش عملکرد سازمان
    سازمان جهادکشاورزی به تفکیک سال
    مناقصات سازمان
    جهت مشاهده لیست مناقصات بر روی لینک زیر کلیک کنید
    هواشناسی


    خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
    توصیه های کشاورزی
    مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
    
    آمار بازدید
    آنلاین :۱
    بازدید امروز : ۱
    بازدید دیروز : ۰
    بازدید ماه : ۱
    بازدید کل : ۱
    آدرس IP : ۳٫۲۳۵٫۶۰٫۱۹۷
    آخرین بروزرسانی : ۱۴۰۲/۹/۱۵