سوالات متداول
کد خبر : 2380تاریخ ثبت : 1402/6/22 11:13:31

حمایت شیلات استان بوشهر از تولیدکنندگان و واردکنندگان مولدین میگو عاری از بیماری

مدیرکل شیلات استان بوشهر با تأکید بر توسعه پرورش آبزیان و حمایت از پرورش‌دهندگان گفت: توسعه طرح‌های آبزی‌پروری یکی از اولویت‌های استان است که در این راستا شیلات استان از تولیدکنندگان و واردکنندگان مولدین میگو عاری از بیماری حمایت می‌کند.

عقیل امینی در نشست با مسئول صندوق کارآفرینی امید استان بوشهر با اشاره وجود اهمیت حمایت از سرمایه‌گذاران در بخش تولید محصولات شیلات، اظهار داشت: برای توسعه فعالیت‌های آبزی‌پروری با توجه به تنوع فرصت‌های سرمایه‌گذاری در زمینه‌های مختلف شیلات مانند پرورش میگو، ماهی در قفس و استخرهای پیش ساخته و بتنی، ماهیان زینتی، زالو و جلبک اداره کل شیلات استان آماده است با همکاری صندوق کارآفرینی امید از سرمایه‌گذاران حمایت کند و اقدامات مهمی در افزایش تولیدات محصولات شیلات برداشته شود.

وی با تأکید بر استفاده بهینه از 937 کیلومتر مرز دریایی استان بوشهر با خلیج فارس در راستای اقتصاد دریا محور تصریح کرد: حمایت از کسب‌وکارهای خُرد در بخش شیلات در سطح روستاها به‌ویژه تولید ماهی در استخرهای پیش ساخته و بتنی، پرورش زالو و جلبک می‌تواند نقش به‌سزایی در تولید و اشتغال استان و کشور داشته باشد.

امینی با تأکید بر استفاده از روش‌های نوین آبزیپروری همراه با تکنولوژی روز دنیا افزود: این مهم مسیری است که به‌منظور بهره‌وری بهتر و تولید مناسب می‌توان گام برداشت.

مدیرکل شیلات استان بوشهر به اهمیت مولد عاری از بیماری خاص میگو در تولید میگو پرورشی اشاره کرد و افزود: نیاز است تولیدکنندگان و واردکنندگان مولدین میگو عاری از بیماری نیز حمایت شود.

امینی در رابطه با طرح روستای نوفن صندوق کارآفرینی امید ، ضمن قدردانی از این صندوق در همکاری با مجموعه شیلات، به اهمیت اشتغال و تولید محصولات روستایی در تأمین امنیت غذایی کشور نیز تأکید کرد.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان بوشهر هم با بیان اینکه این صندوق برنامه‌های مختلفی برای طرح‌های اشتغال‌زایی به‌ویژه اشتغال روستاییان دنبال می‌کند خاطرنشان کرد: یکی از طرح‌های صندوق کارآفرینی امید برای حمایت از اشتغال روستایی، طرح روستای نوفن است.

تمجیدی با اشاره به اهداف اجرا این طرح افزود: استفاده از محصولات فناورانه شرکت‌های دانش بنیان و ترکیب فناوری با طرح‌های اشتغال روستایی برای تولید مناسب‌تر و درآمدزایی بیشتر در بخش روستایی از اهداف طرح روستای نوفن است که رونق اشتغال در روستاها را به دنبال خواهد داشت.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  کمیته بهره‌وری
  کمیته بهره‌وری سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر
  گزارش عملکرد سازمان
  سازمان جهادکشاورزی به تفکیک سال
  مناقصات سازمان
  جهت مشاهده لیست مناقصات بر روی لینک زیر کلیک کنید
  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳٫۲۳۵٫۶۰٫۱۹۷
  آخرین بروزرسانی : ۱۴۰۲/۹/۱۵