جمعه 23 بهمن 1394
افق روشن بخش کشاورزی استان بوشهر با اجرای طرح توسعه بخش کشاورزی
دوشنبه, 07 فروردین 1391 ساعت 07:29

  رئیس سازمان جهادکشاورزی استان بوشهر گفت : با اجرای طرح توسعه بخش کشاورزی در استان افق روشنی پیش روی بخش کشاورزی استان قرارمی گیرد .
 دکتر نوذر منفرد افزود : در دولت نهم ،  مساله مسكن به عنوان یك سیاست مهم در دستور كار قرار گرفت و با همه مشكلات مدیریت و ساماندهی شد و امروز نیز دولت بار دیگر وارد عرصه شده و این بار حوزه كشاورزی به عنوان یك سیاست استراتژیك در حال پیگیری است.
رئیس سازمان در واگذاری اراضی کشاورزی اولویت با اعضاء حقیقی و حقوقی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی است .
دکتر منفرد در این کارگروه افزود: همچنین روستاییان بیكار فاقد زمین وكم زمین و افراد با تجربه و یا دارای مدرك تحصیلی مرتبط نیز در اولویت واگذاری اراضی كشاورزی هستند.
منفرد بیان كرد: كشاورزی به عنوان پشتوانه نظام می تواند هم در عرصه اقتصاد و هم در عرصه اشتغال اثر گذار باشد و این کارگروه با این رویکرد در دولت ایجاد شد .‎
وی با اشاره به این که درگام اول 500 هزار اشتغال ازطریق این طرح باید ایجاد شود و به همین دلیل ستاد اجرایی این کارگروه در استانها و شهرستان ها تعریف شده است تصریح کرد: جلسات این ستاد با حداقل شش عضو رسمیت  می یابد و تصمیم های آن با پنج رای اعضاء و شهرستانها موافق قابل اجرا است و اعضاء موظف هستند در جلسات حضور یابند .
منفرد ادامه داد : طراحی و تدوین برنامه ها ساز و کارهای لازم برای اجرای مصوبات کارگروه در استان بوشهر ، تعیین حد نصاب اراضی قابل واگذاری در این استان و تصمیم گیری در زمینه تامین و تخصیص آب مورد نیاز به طرح های مربوط از جمله وظایف ستاد اجرایی در استان به شمار می رود .
رئیس سازمان جهادکشاورزی اسان بوشهر تاكید كرد: مسئولان ستاد شهرستانی مسئولیت سنگینی دارند و باید با كاركارشناسی و به صورت ویژه به آن پرداخته شود.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان بوشهر نیز گفت : در طرح توسعه بخش کشاورزی 1080 میلیارد ریال به استان بوشهر تسهیلات اختصاص یافته است .
وی، تصمیم‎گیری در ارتباط با تامین، اولویت‎بندی و تخصیص اعتبارات تملك دارایی و هماهنگی بین دستگاه‎های اجرایی در راستای تسهیل در اجرای طرح‎ها را از دیگر وظایف ستاد اجرایی كارگروه توسعه بخش كشاورزی در استان بوشهر ذكر كرد.
دکتر منفرد افزود : ستاد اجرایی این کارگروه بزودی در شهرستانها با محوریت فرمانداری و مدیریت جهادکشاورزی شهرستان خواهد بود .
دکتر منفرد گفت: توسعه كشاورزی برای حوزه كشاورزی یك كار حیثیتی است و فرمانداران نقش رئیس كارگروه‎ها را در شهرستان‎ها دارند و باید زمینه اجرای وظایف و بندهای پیش بینی شده در این این طرح را فراهم كنند.