سوالات متداول
کد خبر : 231تاریخ ثبت : 1395/12/15 08:29:50
تولید ماهی در قفس

تولید ماهی در قفس در سواحل جنوبی کشور افزایش می یابد

تولید ماهی در قفس در سواحل جنوبی کشور افزایش می‌یابد وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به ظرفیت سواحل و حوضچه سدهای آبی کشور پرورش ماهی در قفس در برنامه ششم توسعه افزایش می‌یابد.

محمود حجتی در بازدید از روند اجرای پرورش ماهی در قفس در پشت سد رئیسعلی دلواری دشتستان با اشاره به اینکه توسعه طرح‌های آبزی‌پروری از برنامه‌های مهم وزارت جهاد کشاورزی است اظهار داشت: برای تأمین مواد پروتئینی و آبزی طرح‌های آبزی‌پروری در بخش‌های مختلف سواحل و حوضچه سدهای آبی کشور طراحی شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح‌ پرورش ماهی در قفس در حوضچه سد رئیسعلی دلواری تصریح کرد: این طرح با استفاده از تسهیلات بانکی صندوق توسعه و بانک کشاورزی مراحل نهایی آن را طی می‌کند و پیش‌بینی می‌شود. عملیات پرورش ماهی در این طرح اوایل سال آینده اجرایی شود.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ظرفیت تولید ماهی در طرح یاد شده افزود: در سال نخست این طرح 200 قفس در پشت سد رئیسعلی دلواری ایجاد شده که قادر است در یک دوره 2400 تن ماهی سی‌باس تولید کند. حجتی با اشاره به بهره‌وری طرح پرورش ماهی در قفس خاطرنشان کرد: با پرورش ماهی در قفس در دو دوره سالانه می‌توان تولید ماهی سی‌باس در سد رئیسعلی دلواری به 4800 تن افزایش داد. وی با تأکید بر اجرای فازهای دوم و سوم طرح پرورش ماهی در قفس در سد رئیسعلی دلواری تأکید کرد: فرآوری، بسته‌بندی و بازاریابی در مراحل بعدی این طرح قرار دارد که همزمان با عملیات پرورش ماهی این طرح‌ها با مشارکت بانکهای عامل اجرایی می‌شود. وزیر جهاد کشاورزی اشتغال‌زایی، رونق تولید و تأمین مواد آبزی کشور را از مهمترین اهداف اجرای طرح پرورش ماهی در قفس دانست و بیان کرد: طرح‌های آبزی‌پروری در سواحل مختلف کشور و سدهای آبی طراحی و در برنامه ششم توسعه به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاههواشناسی


خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
توصیه های کشاورزی
پیام نیروی انتظامی
یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات

آمار بازدید
آنلاین :۹
بازدید امروز : ۱۳۶
بازدید دیروز : ۲۳۵
بازدید ماه : ۸۳۳
بازدید کل : ۷۵۱۰۰۱
آدرس IP : ۱۸٫۲۱۲٫۲۴۳٫۱۹۱
آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۴/۴