سوالات متداول
کد خبر : 363تاریخ ثبت : 1396/5/14 09:04:37
جلسه مشترک تولید- اشتغال

جلسه مشترک تولید- اشتغال سازمان جهاد کشاورزی و سپاه استان بوشهر برگزار شد

در جلسه مشترک تولید – اشتغال سازمان جهاد کشاورزی و سپاه استان بوشهر رییس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: با تلاش سازمان جهاد کشاورزی استان و نظر مساعد استاندار محترم تسهیلات بانکی با سود تک رقمی برای گلخانه داران و کسانی که تمایل به احداث گلخانه داشته باشند در سال جاری قابل تامین می باشد.

محمدتقی منوچهری اظهار داشت: اراضی مستعد ایجاد گلخانه توسط مدیریت شرکت شهرک های کشاورزی شناسایی شده که مطالعات آنها باتمام رسیده و در حال نهایی شدن می باشد.

منوچهری عنوان نمود: یکی از مشکلات عمده مورد بحث در این زمینه تامین آب می باشد که بدلیل EC بالا، کشاورزان برای آبیاری محصولات خود دچار مشکل کم آبی هستند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: در خصوص تسهیلات علاوه بر آمدن سود به زیر 10 درصد با تلاش های سازمان و پیگیری وزارت جهاد کشاورزی مقرر گردید از این به بعد 50% سازه گلخانه به جای وثیقه ملکی مورد رهن واقع شود.

منوچهری عنوان نمود: یکی دیگر از طرح های که پیگیر آن هستیم پرورش میگو به صورت متراکم است که با توجه به تحقیقات اداره کل شیلات استان در یک هکتار تا 20 تن تولید خواهد داشت و این طرح امسال به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد.

وی اظهار داشت: در قانون بودجه پیش بینی گردیده که تا 5 درصد از اعتبارات تملک دارایی استان با نظر استاندار به صندوق های خرد زنان روستایی و صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی تخصیص داده شود.

منوچهری در پایان نیز در خصوص گیاهان دارویی و تسهیلات مربوط به آن و مرغ مادر تخم گذار و جوجه یک روزه که مجوزات آن گرفته شده است سخنانی ایراد نمودند.

عباسعلی زنده بودی مدیر کل شیلات استان بوشهر نیز بیان نمود: ما بدون هیچ محدودیتی برای پرورش ماهی در قفس مجوز صادر نموده و محل اجرای طرح را مشخص و متقاضی را جهت دریافت تسهیلات بانکی معرفیمی نماییم.

زنده بودی گفت: در منطقه مند مطالعه جهت تشکیل شهرک های شیلاتی انجام شده که هر فرد با هزینه کمتر بتواند در این شهرک ها فعالیت داشته باشد، همچنین در حاشیه رودحله نیز این مطالعات انجام شده اما مشکل اساسی در آنجا پیدا کردن زمین از منابع ملی می باشد.

مهاجری، مدیر کل منابع طبیعی استان نیز عنوان نمود: امسال ما دو بحث بسیار مهم را مورد بررسی قرار داده که یکی بیابان زدایی و دیگری آبخیزداری می باشد و توانسته ایم از اعتبارات ملی 12 میلیارد تومان برای بیابان زدایی تامین اعتبار نموده و برای آبخیزداری و پیشگیری و مهار سیل نیز 20 میلیارد تومان تخصیص دهیم.

 

در پایان مقرر گردید مجموعه سپاه جهت استفاده از ظرفیت های جهاد برای اشتغال فرزندان و پیشکسوتان، برنامه ریزی اجرایی و گروه بندی مناسب به عمل آورد و ظرف مدت یک ماه آینده آن را ضمن طرح در کمیسیون مشاوران پس از تائید، جهت بررسی و همکاری لازم به سازمان جهاد کشاورزی استان ارائه نمایند.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاههواشناسی


خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
توصیه های کشاورزی
پیام نیروی انتظامی
یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات

آمار بازدید
آنلاین :۹
بازدید امروز : ۱۳۶
بازدید دیروز : ۲۳۵
بازدید ماه : ۸۳۳
بازدید کل : ۷۵۱۰۰۱
آدرس IP : ۱۸٫۲۱۲٫۲۴۳٫۱۹۱
آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۴/۴