سوالات متداول
کد خبر : 489تاریخ ثبت : 1396/9/25 11:57:12
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر:

کاشت گیاه فیسالیس در گلخانه های شهرستان بوشهر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر:گیاه فیسالیس در سطح 1500متر مربع در گلخانه های شهرستان بوشهر روستای آبطویل کشت شد

کبری توکلی گفت: گیاه فیسالیس (Physalis) میوه استوایی است که در آفریقا و آسیا یافت می شود. بوته های این میوه تا ارتفاع 1 متر رشد می کنند و دارای بوته های کوچک مخملی کرم رنگ 3 گوش است میوه آن نارنجی رنگ متمایل به زرد بوده، هر بوته در صورت نگهداری صحیح قادر به تولید 2 تا 5 کیلو میوه است.این میوه بی نظیر، با رنگ نارنجی زرد، تقریباً هم سایز عناب است .

توکلی افزود: تمایل بازار ایران به میوه های خاص و جدید می باشد و شرایط کاشت، داشت و برداشت این میوه، کاملاً شبیه به گوجه فرنگی است . این گیاه با استفاده از بذر ازدیاد می یابد. بوته های این میوه تا ارتفاع یک متر رشد می کنند و دارای بوته های کوچک مخملی کرم رنگ سه گوش است.

وی در ادامه درباره خواص این گیاه بیان داشت: : فیسالیس منبع غنی و طبیعی از آنتی اکسیدان ها بوده و ویتامین های A ، B ، E ، C ، P و F و مواد معدنی نظیر آهن، پتاسیم، فسفر و منیزیم را در خود دارد. این میوه بدن انسان را در مقابل خنثی سازی رادیکال های آزاد که موجب بروز بیماری هایی چون سرطان، سکته قلبی ، آسم و آلرژی می شود، حفاظت می کند . بنابراین این میوه تقویت کننده سیستم دفاعی بدن است و خاصیت ضد سرطانی، ضد باکتری و ضد ویروسی دارد .

توکلی افزود: علاوه بر خواص دارویی فراوان این میوه، از برگ و ساقه های آن نیز به صورت دم نوش استفاده می شود. دم کرده آن برای درمان آسم موثر است، این میوه برای بیماری های پوستی خاصیت ضدالتهابی و ضدعفونی کننده دارد. برگ های آن نیز برای درمان مالاریا، هپاتیت، روماتیسم و ناراحتی کبدی مورد استفاده قرار می گیرد .

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاههواشناسی


خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
توصیه های کشاورزی
پیام نیروی انتظامی
یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات

آمار بازدید
آنلاین :۹
بازدید امروز : ۱۳۶
بازدید دیروز : ۲۳۵
بازدید ماه : ۸۳۳
بازدید کل : ۷۵۱۰۰۱
آدرس IP : ۱۸٫۲۱۲٫۲۴۳٫۱۹۱
آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۴/۴