سوالات متداول
کد خبر : 499تاریخ ثبت : 1396/10/2 14:51:26
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گناوه

18هزارهکتار از اراضی کشاورزی شهرستان گناوه زیر کشت انواع محصولات زراعی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گناوه: 18 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان گناوه در سال زراعی جاری (97-96) زیر کشت انواع محصولات زراعی از جمله گندم، جو و کلزا قرار گرفت.

امان اله حیدری گفت: 18 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان گناوه در سال زراعی جاری (97-96) زیر کشت انواع محصولات زراعی از جمله گندم، جو و کلزا قرار گرفت که از این میزان  14 هزار هکتار گندم دیم ، 2 هزار هکتارگندم آبی و  2 هزار هکتار جو دیم بوده است.

حیدری بیان نمود: با وجود کمبود بذر در استان بوشهر، با پیگیری های مستمر و همکاری معاونت محترم بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی بوشهر، میزان 1026 تن بذور اصلاح شده گندم از ارقام چمران، کوهدشت و کریم از استان بوشهر و سایر استان ها تأمین و در اختیار کشاورزان قرار گرفت.

وی اظهار داشت: کشت دانه های روغنی نیز از اولویت های  مدیریت جهادکشاورزی شهرستان گناوه بوده و در همین راستا میزان 48 هکتار از اراضی کشاورزی منطقه رودحله زیر کشت محصول کلزا رفته است.

شایان ذکر است در سال زراعی جاری، سطح زیر کشت محصولات زراعی در این شهرستان نسبت به سال گذشته به میزان 30% کاهش یافته که از عوامل اصلی آن می توان به تأخیر در بارندگی و عدم پرداخت بیمه محصولات کشاورزی سنوات گذشته اشاره کرد.

وی در پایان بیان نمود: پیش بینی می شود از کل اراضی کشت شده، 14 هزار تن گندم و 1300 تن جو برداشت شود.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاههواشناسی


خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
توصیه های کشاورزی
پیام نیروی انتظامی
یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات

آمار بازدید
آنلاین :۳
بازدید امروز : ۲۰
بازدید دیروز : ۰
بازدید ماه : ۲۰
بازدید کل : ۷۳۸۷۹۵
آدرس IP : ۳۴٫۲۳۰٫۸۴٫۲۱۵
آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱/۲۷