سوالات متداول
کد خبر : 565تاریخ ثبت : 1396/12/20 10:57:16
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر

بخش گیاه پزشکی دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز از مزارع و گلخانه های استان بوشهر بازدید نمودند

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر: رییس و اساتید برجسته گیاه پزشکی دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز از مزارع سبزی و صیفی و گلخانه های تولید گوجه فرنگی شهرستان دشتستان بازدید نمودند.

احمد سبحانی گفت: این اقدام در جهت بهره گیری از نظرات و رهنمودهای اساتید دانشگاه شیراز در ارائه راهکار با توجه به وجود آفات و بیماریهای متعدد در این مزارع و همچنین بهره گیری از جدیدترین اطلاعات کنترل و کم نمودن خسارت عوامل خسارتزا صورت گرفته است.

سبحانی افزود: دکتر کارگر رییس بخش گیاه پزشکی و نماتولوژیست و آقای دکتر ایزدپناه رییس بخش ویروس شناسی دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز و آقای دکتر اکرمی از اساتید حشره شناسی به همراه تنی چند از دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از گلخانه های تولید گوجه فرنگی و خیار، مزارع کدو و سبزی و صیفی شهرستان دشتستان بازدید نمودند.

وی افزود: در این بازدید نماتودهای خسارتزا از جمله نماتود ریشه گرهی و چندین بیماریهای ویروسی از جمله ویروس پیچیدگی زرد برگ گوجه فرنگی، ویروس کرلی تاپ چغندر قند، ویروس پژمردگی نقطه ای گوجه فرنگی و سایر بیماریهای ویروسی و آفات خسارتزا از جمله پروانه مینوز گوجه فرنگی، سفید بالک ها و سایر آفات مورد بررسی قرار گرفتند.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: در طی این بازدید کارشناسان، کشاورزان و گلخانه داران از آخرین اطلاعات علمی در خصوص نحوه هر چه بهتر کنترل عوامل خسازتزای بهره مند گردیدند.

در پایان نیز از مزارع و گلخانه های استان، توسط اساتید و دانشجویان، نمونه هایی تهیه و جهت تشخیص نهایی به بخش گیاه پزشکی دانشگاه شیراز منتقل گردید.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  آمار بازدید
  افراد آنلاین:7
  بازدیدکنندگان امروز:152
  بازدیدکنندگان دیروز:732
  بازدید کل:733283
  آخرین بروزرسانی: 1397/10/22 11:08:17

  آدرس IP :

  54.226.25.74