سوالات متداول
 • ۱۹۹ هکتار گلخانه در استان بوشهر وجود دارد
 • ابلاغ الگوی کشت اراضی زراعی 98-97 استان بوشهر
 • اطلاع رسانی اخطاریه هواشناسی
 • بذور مورد نیاز کشاورزان استان بوشهر تامین شده است
 • استحصال ۲۰ میلیون متر مکعب آب در سازه‌های آبخیزداری استان بوشهر
 • کشت پایلوت کینوا در استان بوشهر
 • دو کارگاه آموزشی کشاورزی حفاظتی در استان بوشهر برگزار گردید
 • تعداد کلنی های زنبور عسل استان بوشهر سه برابر و تولید عسل آن سالانه به 400 تن افزایش یافته است
 • اقدامات ارزنده جهاد کشاورزی در جهت کاهش مصرف سموم و تولید محصول سالم
 • 6 هزار تن محصولات صنایع تبدیلی کشاورزی استان بوشهر صادر شد
 • کد خبر : 568تاریخ ثبت : 1396/12/20 11:37:02
  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر:

  کارگاه آموزشی تولید ژله رویال و گرده گل زنبور عسل در استان بوشهر برگزار گردید

  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر:کارگاه آموزشی تخصصی تولید ژله رویال و گرده گل زنبور عسل با حضور 80 نفر از زنبورداران فعال سراسر استان در شهرستان دشتستان برگزار گردید.

  افشین قطبی گفت: در راستای افزایش بهره وری و عملکرد زنبورستانها و همچنین استفاده از قابلیت ها و ظرفیت های زنبورداری استان 80 نفر از زنبورداران فعال سراسر استان در کارگاه آموزشی دو روزه تولید ژله رویال و گرده گل زنبور عسل با همکاری دکتر تاج آبادی استاد دانشگاه و رییس تحقیقات بخش زنبور عسل کشور در سالن پژوهش سرای متقین دشتستان برگزار گردید.

  قطبی افزود: این کارگاه با هدف آشنایی زنبورداران با علوم جدید زنبورداری و عدم اتکا و خروج زنبورداران از روش تولید تک محصولی (تولید عسل)، افزایش درآمد اقتصادی زنبورداران و ترغیب و تشویق آنان به تولید ژله رویال و گرده گل برگزار گردید.

  قطبی اظهار داشت: در این کارگاه آموزشی روش های تولید ژله رویال ( ژله شاهانه یا سلطنتی که از غده های مغزی زنبور عسل ترشح و تولید می شود) به صورت تئوری و عملی آموزش داده شد و جهت افزایش بهره وری، نحوه تولید و برداشت گرده گل در فصل بهار استان (در محدوده زمانی اسفند تا اردیبهشت ماه) ارائه گردید.

  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهار داشت: ژله رویال دارای ترکیبی بسیار پیچیده از اسیدهای چرب و اسیدهای آمیینه و ویتامین ها و ... می باشد، بسیار مقوی و دارای خواص درمانی بسیار موثر از قدیم الایام تاکنون بوده است (بعضی از ترکیبات آن هنوز بطور کامل شناخته نشده است) و در حال حاضر به صورت گرمی در بازار با قیمت حدودا هر گرم ده هزار تومان به فروش می رسد، همچنین گرده گل نیز در اولویت بعدی، هم خواص درمانی و هم تغذیه زیادی داشته و هر کیلوگرم آن حدودا صدهزار تومان خرید و فروش می گردد، لذا ترغیب زنبورداران به سمت تولید ژله و گرده گل می تواند تاثیر بسزایی در استفاده از فرصت ها و افزایش درآمد آنان داشته باشد.

  اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  سعی کنید از استفاده از دستگاه های پایانه فروش از کارت های هدیه یا کارت جانبی استفاده کنید و هرگز کارت اصلی خود را در هر دستگاهی نکشید. 97/2/16
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات مراجعه کنندگان
  آمار بازدید
  افراد آنلاین:2
  بازدیدکنندگان امروز:536
  بازدیدکنندگان دیروز:876
  بازدید کل:333609
  آخرین بروزرسانی: 1397/3/2 11:21:10

  آدرس IP :

  54.81.232.54