سوالات متداول
کد خبر : 568تاریخ ثبت : 1396/12/20 11:37:02
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر:

کارگاه آموزشی تولید ژله رویال و گرده گل زنبور عسل در استان بوشهر برگزار گردید

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر:کارگاه آموزشی تخصصی تولید ژله رویال و گرده گل زنبور عسل با حضور 80 نفر از زنبورداران فعال سراسر استان در شهرستان دشتستان برگزار گردید.

افشین قطبی گفت: در راستای افزایش بهره وری و عملکرد زنبورستانها و همچنین استفاده از قابلیت ها و ظرفیت های زنبورداری استان 80 نفر از زنبورداران فعال سراسر استان در کارگاه آموزشی دو روزه تولید ژله رویال و گرده گل زنبور عسل با همکاری دکتر تاج آبادی استاد دانشگاه و رییس تحقیقات بخش زنبور عسل کشور در سالن پژوهش سرای متقین دشتستان برگزار گردید.

قطبی افزود: این کارگاه با هدف آشنایی زنبورداران با علوم جدید زنبورداری و عدم اتکا و خروج زنبورداران از روش تولید تک محصولی (تولید عسل)، افزایش درآمد اقتصادی زنبورداران و ترغیب و تشویق آنان به تولید ژله رویال و گرده گل برگزار گردید.

قطبی اظهار داشت: در این کارگاه آموزشی روش های تولید ژله رویال ( ژله شاهانه یا سلطنتی که از غده های مغزی زنبور عسل ترشح و تولید می شود) به صورت تئوری و عملی آموزش داده شد و جهت افزایش بهره وری، نحوه تولید و برداشت گرده گل در فصل بهار استان (در محدوده زمانی اسفند تا اردیبهشت ماه) ارائه گردید.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهار داشت: ژله رویال دارای ترکیبی بسیار پیچیده از اسیدهای چرب و اسیدهای آمیینه و ویتامین ها و ... می باشد، بسیار مقوی و دارای خواص درمانی بسیار موثر از قدیم الایام تاکنون بوده است (بعضی از ترکیبات آن هنوز بطور کامل شناخته نشده است) و در حال حاضر به صورت گرمی در بازار با قیمت حدودا هر گرم ده هزار تومان به فروش می رسد، همچنین گرده گل نیز در اولویت بعدی، هم خواص درمانی و هم تغذیه زیادی داشته و هر کیلوگرم آن حدودا صدهزار تومان خرید و فروش می گردد، لذا ترغیب زنبورداران به سمت تولید ژله و گرده گل می تواند تاثیر بسزایی در استفاده از فرصت ها و افزایش درآمد آنان داشته باشد.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاههواشناسی


خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
توصیه های کشاورزی
پیام نیروی انتظامی
یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
آمار بازدید
افراد آنلاین:6
بازدیدکنندگان امروز:201
بازدیدکنندگان دیروز:732
بازدید کل:733332
آخرین بروزرسانی: 1397/10/22 11:08:17

آدرس IP :

54.226.25.74