سوالات متداول
 • ۱۹۹ هکتار گلخانه در استان بوشهر وجود دارد
 • ابلاغ الگوی کشت اراضی زراعی 98-97 استان بوشهر
 • اطلاع رسانی اخطاریه هواشناسی
 • بذور مورد نیاز کشاورزان استان بوشهر تامین شده است
 • استحصال ۲۰ میلیون متر مکعب آب در سازه‌های آبخیزداری استان بوشهر
 • کشت پایلوت کینوا در استان بوشهر
 • دو کارگاه آموزشی کشاورزی حفاظتی در استان بوشهر برگزار گردید
 • تعداد کلنی های زنبور عسل استان بوشهر سه برابر و تولید عسل آن سالانه به 400 تن افزایش یافته است
 • اقدامات ارزنده جهاد کشاورزی در جهت کاهش مصرف سموم و تولید محصول سالم
 • 6 هزار تن محصولات صنایع تبدیلی کشاورزی استان بوشهر صادر شد
 • کد خبر : 573تاریخ ثبت : 1397/2/1 10:49:03
  رییس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر

  ابلاغ الگوی کشت اراضی زراعی 98-97 استان بوشهر

  رییس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر: کشاورزانی که اقدام به انعقاد تفاهم نامه سه جانبه الگوی کشت ننمایند از دریافت هرگونه خدمات، نظیر تسهیلات بانکی، بیمه محصول، سهمیه کود، خرید توافقی محصول در صورت افت قیمت و ... محروم خواهند شد.

  محمدتقی منوچهری گفت: با توجه به تصویب برنامه کشت سال زراعی 98-97 در کارگروه ماده 11 و شورای حفاظت منابع آب استان با حضور استاندار محترم و تاکید بر دقت در اجرای کامل و صحیح آن و توجه به سیاست های چهار سال گذشته در خصوص تدوین و اصلاح الگوی کشت اراضی زراعی آبی و دیم استان در راستای ساماندهی سطح زیر کشت محصولات زراعی در چارچوب یک نظام کشاورزی با مزیت اقتصادی پایدار مبتنی بر سیاستهای کلان کشور و حفظ منابع پایه ای و محیط زیست ابلاغ گردید.

  منوچهری بیان داشت: اجرای برنامه الگوی کشت، کار مشترک بین شرکت سهامی آب منطقه ای و سازمان جهاد کشاورزی می باشد و همه ادارات ذیربط شهرستانی موظف به همکاری بدون قید و شرط در این زمینه می باشند.

  وی اظهار داشت: خرید و فروش و هرگونه انتقال آب خارج از پروانه بهره برداری آب ممنوع می باشد و در صورت مشاهده برخورد قانونی جهت پلمپ چاه به عمل خواهد آمد.

  رییس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: تفاهم نامه با کشاورزانی منعقد می گردد که دارای پروانه بهره برداری از آب چاه باشند و مبنای تاریخ تمدید پروانه بهره برداری آب چاه 1/1/91 و قبل از آن است که با استعلام و تایید اداره امور آب شهرستان ظرف مدت 7 روز صورت می گیرد.

  وی بیان نمود: سطح زیر کشت هر کشاورز برای انعقاد تفاهم نامه با ارائه پروانه بهره برداری و هیدرومدل 6/0 لیتر در ثانیه مشخص و اجاره کنندگان اراضی زراعی بویژه کشاورزان غیر بومی، ملزم به انعقاد تفاهم نامه کشت می باشند و کشاورزانی که اقدام به انعقاد تفاهم نامه سه جانبه ننمایند از ارائه هر گونه خدمات نظیر تسهیلات بانکی، بیمه محصول، سهمیه کود، خرید توافقی محصول در صورت افت قیمت و ... محروم خواهند شد.

  منوچهری گفت: رعایت الگوی تعیین شده برای هر شهرستان از ضروریات این ابلاغیه بوده و هرگونه تغییر در آن باید با هماهنگی معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان اصلاح و مجددا ابلاغ کردد و مدیریت جهاد کشاورزی شرهستان سهم کشت محصولات مختلف را برای هر مرکز جهاد کشاورزی مشخص و ابلاغ نماید و رونوشت توزیع سطح را به معاونت بهبود تولیدات گیاهی ارسال نماید.

  وی افزود: مدیریت های جهاد کشاورزی شهرستان ها نسبت به برگزاری جلسات توجیهی با ائمه محترم جمعه، فرمانداران، بخشداران، دهیاران، کشاورزان پیشرو و مددکاران ترویجی اقدام نمایند و مبحث اصلاح الگوی کشت در کلیه جلسات، بازدیدها، کلاسها و کارگاههای آموزشی و ترویجی در سطوح مرکز استان، مدیریتهای جهاد کشاورزی شهرستان ها و مراکز جهاد کشاورزی به نحو شایسته مطرح و گزارش سطح قرارداد با کشاورزان به تفکیک محصول به صورت ماهیانه به معاونت بهبود تولیدات گیاهی ارسال گردد.

  اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  سعی کنید از استفاده از دستگاه های پایانه فروش از کارت های هدیه یا کارت جانبی استفاده کنید و هرگز کارت اصلی خود را در هر دستگاهی نکشید. 97/2/16
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات مراجعه کنندگان
  آمار بازدید
  افراد آنلاین:3
  بازدیدکنندگان امروز:495
  بازدیدکنندگان دیروز:876
  بازدید کل:333567
  آخرین بروزرسانی: 1397/3/2 11:21:10

  آدرس IP :

  54.81.232.54