سوالات متداول
کد خبر : 578تاریخ ثبت : 1397/2/4 10:42:05
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر:

کارگاه آموزشی استفاده از کمباین در شهرستان بوشهر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر:کارگاه آموزشی نحوه برداشت و کنترل ضایعات کمباین در شهرستان بوشهر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر، مدیر آن شهرستان کبری توکلی گفت:کارگاه آموزشی نحوه برداشت و کنترل ضایعات کمباین در یکی از مزارع دیم روسمتای دویره از توابع شهرستان بوشهر برگزار شد.

توکلی افزود: در این کارگاه آموزشی به معرفی قسمتهای مختلف کمباین و اهمیت تنظیمات کوبنده و ضدکوبنده اشاره شد و 2 تنظیم بسیار مهم این بخش شامل تنظیم دور کوبنده و فاصله بین کوبنده و ضدکوبنده تشریح شد.

توکلی افزود در این کارگاه آموزشی عنوان شد که: تنظیم دور کوبنده در بذور دانه ریز بسیار مهم است ودر گندم دور سیلندر باید بین 1100- 400  تنظیم شود در زراعتهای دیم گندم دور کوبنده بین 600- 400 تنظیم شود.هر چه محصول رطوبت بالاتری داشته باشد دور کوبنده باید بیشتر باشد.

فاصله بین کوبنده و ضد کوبنده باید در قسمت ورودی 2 برابر خروجی باشد برای گندم در قسمت جلو 14 میلیمتر و در عقب 7 میلیمتر تنظیم شود.

همچنین عنوان شد که یکی از نشانه های تنظیمات درست کوبنده و ضد کوبنده میزان حجم خوشه های موجود در الواتور کل خوش بر عنوان شد و بیان گردید که هرچه کمتر باشد، نشان می دهد که کوبنده وضد کوبنده درست عمل کرده است.

پدیسار رییس اداره امور فناوری های مکانیزه کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر نیز به اهمیت برگرداندن بقایای گیاهی به خاک اشاره کرد و تاکید نمودند کمه بهترین زمان برگرداندن بقایا بلافاصله پس از برداشت محصول می باشد.

در پایان ضمن کار کردن کمباین در مزرعه و برداشت محصول گندم به صورت عملی، در خصوص ریزش کمباین ) قبل از برداشت و بعد از برداشت ( بحث شد.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاههواشناسی


خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
توصیه های کشاورزی
پیام نیروی انتظامی
یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
آمار بازدید
افراد آنلاین:6
بازدیدکنندگان امروز:202
بازدیدکنندگان دیروز:732
بازدید کل:733333
آخرین بروزرسانی: 1397/10/22 11:08:17

آدرس IP :

54.226.25.74