سوالات متداول
کد خبر : 581تاریخ ثبت : 1397/2/4 11:33:50
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر:

کارگاه آموزشی پرورش پرندگان زینتی (قناری) در استان بوشهر برگزار گردید

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر:کارگاه آموزشی پرورش پرندگان زینتی (قناری)در شهرستان دشتستان استان بوشهر برگزار گردید.

افشین قطبی گفت: کارگاه آموزشی پرورش پرندگان زینتی (قناری) با حضور بیش از 50 نفر ازپرورش دهندگان و کارشناسان علوم دامی دربخش آبپخش شهرستان دشتستان استان بوشهر برگزار گردید.

قطبی افزود: هدف از برگزاری این کارگاه افزایش بهره وری و عملکرد در واحدهای پرورش قناری وبهره مندی پرورش دهندگان با مسایل علمی و تئوری جدید در این صنعت با تدریس توسط یکی از پرورش دهندگان مجرب استان برگزار گردید.

وی اظهار داشت: در طی سال های اخیر افزایش جمعیت جویای کار باعث ایجاد مشکلاتی در سطح خانوارهای شهری و روستایی گردیده است، بنابراین نیاز است که شغل هایی که وابستگی کمتری به منابع طبیعی و سرمایه گذاری ثابت بالایی دارند حمایت شوند یکی از حرفه هایی که می تواند باعث ایجاد شغل با امکانات موجود در سطح شهر و روستا گردد پرورش پرندگان زینتی ) قناری ( می باشد.

قطبی گفت: حرفه پرورش قناری در سطح کشور در طی سال اخیر گسترش فوق العاده ای یافته است به طوری که هر ساله نمایشگاه های تخصصی در استان های مختلف برگزار می گردد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: یکی از مزیت های پرورش ودلیل موفقیت آن ورود افراد دارای علاقه خیلی شدید به این حرفه و با توان سرمایه گذاری و عدم نیاز به سرمایه گذاری بالا و استفاده از امکانات موجود می باشد.

وی افزود: با توجه به گسترش واحدهای پرورش قناری در استان و افزایش روز افزون متقاضیان به منظور آگاهی پرورش دهندگان با مسائل علمی و همچنین جذب افراد علاقه مند جدید این کارگاه آموزشی با دعوت یکی از پیشکسوتان این حرفه برگزار گردید.

قطبی گفت: در حال حاضر قیمت یک جفت قناری با توجه به نژاد از 60 هزار تومان تا 200 میلیون تومان در بازار وجود دارد البته قیمت بعضی از نژادهای خاص از این مبلغ نیز بالاتر می باشد.

بازارهای عمده خرید قناری کشورهایی همچون ترکیه، افغانستان، عراق ، ارمنستان و حوزه خلیج فارس است که این می تواند یک مزیت در توسعه این حرفه در سطح استان بوشهر باشد.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  آمار بازدید
  افراد آنلاین:6
  بازدیدکنندگان امروز:87
  بازدیدکنندگان دیروز:732
  بازدید کل:733218
  آخرین بروزرسانی: 1397/10/22 11:08:17

  آدرس IP :

  54.226.25.74