سوالات متداول
کد خبر : 583تاریخ ثبت : 1397/2/4 12:15:18

بیش از یک میلیون هکتار از مراتع استان بوشهر در خشک ترین وضعیت قرار دارند

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهرروز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: بیش از یک میلیون هکتار از مراتع استان بوشهر در خشک ترین وضعیت قرار دارند و با توجه به شرایط اقلیمی درماه های آینده این وضعیت سخت تر نیز می شود.

سهیل مهاجری برازجان افزود: با توجه به کمی بارش در سال زراعی جاری برخلاف سال قبل احتمال گرمای شدید و فشار مضاعف روی پوشش گیاهی وبوته ای در مراتع استان وجود دارد.
مهاجری یادآور شد: در زمان حاضر 55 درصد مساحت استان بوشهر مرتع است که در فصل جاری علف‌های این زمین ها به صورت کامل خشک و گیاهان مرتعی نیز قابل اشتعال است که نسبت به هرگونه بی ‌احتیاطی و یا کوچکترین جرقه آتش در مراتع هشدار داده می شود.
وی گفت: با توجه به فرهنگ سازی گسترده و تعامل با سازمان های مردم نهاد و رسانه ها، بهره گیری از ده ها همیار طبیعت و تلاش نیروهای یگان حفاظت سال گذشته میزان وقوع آتش سوزی ها دراین استان 50 درصد کاهش داشته است.
مهاجری اظهار کرد: در این ارتباط از سال گذشته تاکنون، تنها 2 مورد آتش سوزی در شهرستان های جم و دشتستان در استان بوشهر به وقوع پیوست که یک مورد آن بسیار محدود بوده و این امر نشان دهنده اهمیت این موضوع در منابع طبیعی استان است.
مهاجری، عامل انسانی را مهمترین دلیل آتش سوزی مراتع وجنگل های استان بوشهر معرفی کرد و از مردم خواست ضمن رعایت مسائل ایمنی برای جلوگیری از وقوع آتش سوزی در مراتع در صورت مشاهده هرگونه دود و آتش سوزی در مراتع استان با شماره 1504 اداره کل منابع طبیعی تماس گرفته و ماموران این اداره کل را در جریان قرار دهند.
مهاجری گفت: استان بوشهر227 هزار و215 هکتار سطح جنگلی دارد که از این میزان ۱۵ هزار ۸۱۶ هکتار آن جنگل های دست کاشت است.
وی افزود: استان بوشهر دارای ۱۶ ذخیره گاه گیاهی با مساحت ۴۱۰ هکتار و ۱۱ پارک جنگلی با مساحت ۷۴۰ هکتار است که از این شمار 6 پارک دارای زیر ساخت های گردشگری است.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  آمار بازدید
  افراد آنلاین:6
  بازدیدکنندگان امروز:116
  بازدیدکنندگان دیروز:732
  بازدید کل:733247
  آخرین بروزرسانی: 1397/10/22 11:08:17

  آدرس IP :

  54.226.25.74