سوالات متداول
کد خبر : 646تاریخ ثبت : 1397/6/18 07:07:59
مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر:

افزایش حضور زنان روستایی در مدیریت اشتغال و کار آفرینی

طرح تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در سال 97-96 ، فرصت برابر حضور زنان در فعالیت های اقتصادی و اجتماعی را فراهم نموده است.

کبری توکلی گفت: شاخص «توانمند سازی» زنان در عرصه اشتغال و کارآفرینی روستایی یکی از شاخص‌های توسعه هر کشوری است که مدیریت جهاد کشاورزی بوشهر توانسته در این راستا گام های موثری را بردارد و رشد قابل توجه ای برای حضور زنان روستایی و عشایری در اقتصاد خانواده را رقم زند.

توکلی افزود: طرح اشتغال روستایی و عشایری و مشاغل خانگي فرصتی برای زنان روستایی است تا سهم خود را در فرایند توسعه روستاها دریافت کنند.

توکلی افزود: امروزه زنان روستایی نسبت به گذشته توانایی و قدرت بیشتری برای حضور در اجتماع پیدا کرده اند. در حال حاضر پیشرفت های تکنولوژیکی به کمک زندگی دشوار عشایری و روستایی گذشته آمده و آنها را وارد فضایی از رفاه شهری کرده است. همراه با این تغییرات است که زنان دیگر تنها در خانه حضور ندارند و وارد فضای «کنشگری اجتماعی» شده اند و می کوشند به شرایط عادلانه ای برسند که بتوانند در آن به ایفای نقش بپردازند.

وی در پایان اظهار داشت: مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر با همکاری اداره کل فنی  و حرفه ای استان در جهت مهارت آفرینی در روستاهای شهرستان، نقش مهمی در اشتغال زنان روستایی و عشایری ایفا نموده و امید است طرح تسهیلات اشتغال روستایی و عشایري در آینده به کاهش فقر و امنیت غذایی کمک کند.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاههواشناسی


خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
توصیه های کشاورزی
پیام نیروی انتظامی
یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات

آمار بازدید
آنلاین :۹
بازدید امروز : ۱۳۶
بازدید دیروز : ۲۳۵
بازدید ماه : ۸۳۳
بازدید کل : ۷۵۱۰۰۱
آدرس IP : ۱۸٫۲۱۲٫۲۴۳٫۱۹۱
آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۴/۴