سوالات متداول
کد خبر : 651تاریخ ثبت : 1397/6/18 13:39:15
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر:

تولید نشاء فیسالیس در گلخانه های شهرستان بوشهر

تولید نشاء فیسالیس در سطح 1500 متر مربع در محیط گلخانه ای در شهرستان بوشهر آغاز گردید.

کبری توکلی گفت: در راستای تولید نشاء استاندارد و سالم و همچنین تهیه و توزیع نشاء مورد نیاز گلخانه داران و تولید کننده فیسالیس گلخانه ای، تولید نشاء فیسالیس در سطح 1500 متر مربع در روستای آبطویل شهرستان بوشهر آغاز گردید.

توگلی کفت: فیسالیس از گیاهان بومی مناطق معتدل گرم و نیمه گرمسیری در جهان می باشد. تقریبا شبیه گوجه فرنگی است و میوه آن نیز نارنجی رنگ و در اندازه و شکل و ساختار مشابه یک گوجه فرنگی  کوچک می باشد و به دلیل طعم خوش و بی نظیرش در کشورهای اروپایی و آمریکایی طرفداران زیادی دارد.

وی اظهار داشت: در شهرستان بوشهر 4 گلخانه فعال تولید فیسالیس دایر است که در سال های قبل تمامی نشاء مورد نیاز خود را از سایر شهرستانها تهیه می نمودند .

وی گفت: تمایل بازار ایران به میوه های خاص و جدید، نظیر آووکادو و آلوئه ورا و.... انگیزه و اشتیاق تولیدکنندگان را به تولید میوه های جدید برانگیخته است: جدیدترین میوه ای که می توانید در بازارهای ایران پیدا کنید فیسالیس نام دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر اظهار امیدواری نمود که با پیگیری های صورت گرفته این سطح از عملیات در سال های آتی توسعه یافته و در تولید نشاء فیسالیس در سطح شهرستان به سطح خودکفایی برسیم

 

 

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاههواشناسی


خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
توصیه های کشاورزی
پیام نیروی انتظامی
یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات

آمار بازدید
آنلاین :۹
بازدید امروز : ۱۳۶
بازدید دیروز : ۲۳۵
بازدید ماه : ۸۳۳
بازدید کل : ۷۵۱۰۰۱
آدرس IP : ۱۸٫۲۱۲٫۲۴۳٫۱۹۱
آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۴/۴