سوالات متداول
کد خبر : 671تاریخ ثبت : 1397/7/10 09:18:41
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر:

برگزاری کارگاه آموزشی بیماری های دام در زمان خشکسالی

کارگاه آموزشی بیماری های دام در زمان خشکسالی با همکاری شبکه دامپزشکی شهرستان بوشهر و با حضور 20 نفر از دامداران در دهستان انگالی از توابع شهرستان بوشهر برگزار گردید.

کبری توکلی گفت: خشکسالی یکی از چالش‌های پیش روی دامداری هاست و  استان بوشهر سالها است که با این پدیده که سیستم ایمنی دام‌ها را کاهش می دهد مقابله می کند.

توکلی با بیان اینکه بیماری تب برفکی سبب کاهش تولید شیر و گوشت در دام‌ها می‌شود افزود: بیماری تب برفکی از جمله بیماری‌های ویروسی است که به سبب میزان واگیری بالا در دام سبب کاهش تولید شیر و گوشت می‌شود و خسارت‌های زیادی را به دامداران وارد می‌کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهر ستان بوشهر افزود: عوامل دخيل در ابتلاء دام به بيماري هاي در زمان خشكسالي را  سوء تغذيه ناشي از كمبود مواد غذايي مناسب، استرس ناشي از سوء تغذيه و گرما، انگل هاي داخل و خارج بدن دام، وضعيت نگهداري دام، تجمع در كنار منابع آبي و غذايي، ايجاد گرد و خاك می باشند.

وی همچنین اظهار داشت: بوتوليسم يك بيماري زئونوز است كه انتشار جهاني دارد. معمولا منبع عفونت در دام هاي اهلي لاشه پرندگان، حيوانات اهلي و وحشي مي باشد. لاشه هاي فاسد حيوانات به وسيله Clostridium butulinum آلوده مي شود. سم اين باكتري بيماري كشنده اي ايجاد مي كند كه باعث فلجي در حيوان مي شود.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  آمار بازدید
  افراد آنلاین:0
  بازدیدکنندگان امروز:0
  بازدیدکنندگان دیروز:0
  بازدید کل:778488
  آخرین بروزرسانی: 1397/11/17 12:24:37

  آدرس IP :

  54.197.24.206