سوالات متداول
 • رمضان نژاد رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی شد
 • ایثارگران جهاد کشاورزی سهام دریافت می کنند
 • رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از صنایع شیلاتی استان بوشهر بازدید کرد
 • نخستین جشنواره ملی خرما روز پنجشنبه در بوشهر برگزار شد.
 • علی حیدری متولی منابع انسانی بخش کشاورزی استان بوشهر شد
 • کسب رتبه برتر مناسب سازی اماکن و ساختمان های اداری
 • غلامرضا منتظری به سمت سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر منصوب شد
 • ملاقات مردمی رییس سازمان روزهای یکشنبه در محل میز خدمت صورت می گیرد.
 • کشاورزان مواظب خسارت باران و تگرگ باشند
 • پرورش شتر در استان بوشهر توسعه می یابد
 • کد خبر : 727تاریخ ثبت : 1397/8/26 12:04:12

  نخستین جشنواره ملی خرما روز پنجشنبه در بوشهر برگزار شد.

  نخستین جشنواره خرما با حضور معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی ، رئیس انجمن ملی خرمای ایران و استان بوشهر ، استاندار بوشهر و دیگر مسئولین برگزار شد.

  در این مراسم علاوه بر فعالان حوزه خرما صادرکنندگان برگزیده سال نیز حضور داشتند.

  معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: حسب تکالیف قانونی عمده تمرکزاین وزارتخانه برکشت مناسب، دقیق و تدارک کافی نهاده ها از جمله بذر، کود، آفت کش ها و مکانیزاسیون برای کشت پائیزه است.

  وی بیان کرد: همچنین برنامه تولید سبزی و صیفی در مناطق جنوبی کشور شامل بوشهر، هرمزگان، جیرفت، کهنوج و سیستان و بلوچستان به خوبی پیش می رود و سهم هر یک از استان ها به صورت جداگانه مشخص شده است.

  کشاورز اضافه کرد: در زمان حاضر کشاورزان در دسترسی به بذر و کود مشکلی ندارند و همه چیز با کیفیت عالی و به اندازه مناسب در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

  عبدالکریم گراوند نیز در این جشنواره افزود: استان بوشهر جزو چهار یا پنج استان برتر اقتصادی کشور است اما با کمال تاسف تصویب برخی از مصوبه ها و لوایح ضربه سنگینی به بودجه این استان وارد می کند.

  وی اظهارداشت: استان بوشهر ظرفیت بالایی در حوزه کشاورزی دارد و می تواند بعنوان پایتخت خیلی ازمحصولات کشاورزی به خصوص محصولات خارج از فصل باشد اما رسیدن به این جایگاه نیازمند حمایت است.

  گراوند یادآورشد: وجود برخی نگاه ها و لابی گری ها نباید در توزیع بودجه تاثیر گذار باشد بلکه بودجه باید متناسب با ظرفیت هر استان و براساس آمایش باید در اختیار آنها قرار گیرد.

  رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر نیز گفت: جشنواره و نمایشگاه خرما در 70 غرفه و در فضایی به مساحت سه هزار مترمربع برپا شده که می تواند علاوه بر آشنایی مردم با این ماده غذایی مقوی سهم این محصول را در سبد خانوارها افزایش دهد.

  خورشید گزدرازی با اشاره به حضور 6 استان خرما خیز کشور در این نمایشگاه افزود: در این جشنواره و نمایشگاه با عرضه فناوری های جدید در صنعت تولید و بسته بندی، روش های نوین برای فرآوری این محصول آموزش داده می شود.

  وی ادامه داد: خرما مهمترین محصول کشاورزی استان بوشهر به عنوان مهمترین قطب تولید این محصول در کشور است.

  رئیس انجمن ملی خرمای ایران اظهار داشت: حضور خرما در کشورهای مقصد باید پایدار باشد زیرا در بازارهای جهانی نبود یک کالا در بازه زمانی 72 ساعته آن کالا درلیست سیاه قرار می گیرد.
  وی گفت: در این زمینه باید شرایطی فراهم شود تا شاهد صادرات پایداری خرما به بازار کشورهای هدف باشیم.

  رشید فرخی افزود: نبود ثبات قوانین حوزه صادرات بویژه در 7 تا 8 ماه گذشته باعث ایجاد مشکلات فراروی این بخش شده که انتظار می رود در این حوزه شاهد ثبات قوانین باشیم.

  رئیس انجمن خرمای استان بوشهر نیز گفت: این استان با 6 میلیون اصله نخل و تولید بالغ بر 150 هزارتن خرما با وجود 57 واحد صنعتی و 12 واحد فرآوری و بالغ بر 370 واحد سنتی در زمینه صنعت بسته بندی خرما رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

  ابوالقاسم کاووسی افزود: با وجود تلاش های انجام شده از سوی واحدهای صنعتی و فعالان این بخش در راستای ارتقای میزان صادرات و کسب سهم بالاتری از بازار ولی به دلیل برخی موانع از جمله صدور برخی مصوبه ها، بخش نامه های غیر کارشناسانه، تحریم های ظالمانه و سوء مدیریت های داخلی روند روبه رشد کند بوده است.

  نخستین جشنواره و نمایشگاه بین المللی خرما و صنایع وابسته از 22 تا 24 آبان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی بوشهر برگزار و امروز با برگزاری همایش ملی خرما به کار خود پایان داد.

  اخبار مرتبط
   کلمات کلیدی
   ثبت دیدگاه   هواشناسی


   خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
   توصیه های کشاورزی
   پیام نیروی انتظامی
   یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
   مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات مراجعه کنندگان
   آمار بازدید
   افراد آنلاین:8
   بازدیدکنندگان امروز:1393
   بازدیدکنندگان دیروز:963
   بازدید کل:700891
   آخرین بروزرسانی: 1397/9/26 12:44:00

   آدرس IP :

   18.212.93.234