سوالات متداول
کد خبر : 733تاریخ ثبت : 1397/9/11 11:33:56

بازدید ویژه استاندار بوشهر از پروژه های جهاد کشاورزی شهرستان گناوه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر، روز پنجشنبه 97/9/8 عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر پس از حضور در مراسم غبارروبی از گلزار شهدای روستای کوهک، از مزرعه پرورش آهو، واحد پرورش گاوشیری، واحد پرورش اسب، نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی و کشاورزی، کشتارگاه طیور و واحد جوجه ریزی شهرستان گناوه بازدید نمودند.

این طرح ها و پروژه ها با استفاده از تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در حال تکمیل می باشند.

در این سفر بازدیدی، که ساعت 8:30 صبح، صورت گرفت، استاندار بوشهر به همراه محمدتقی منوچهری رییس سازمان جهاد کشاورزی و سایر مسئولان جهاد کشاورزی استان و همچنین مدیران کل و سایر مسئولان استان، ابتدا در مراسم غبارروبی از گلزار شهدای روستای کوهک حضور یافتند.

در ادامه از پرورش گاوشیری سنتی نژاد سیمنتال آقای اسماعیل عباسی واقع در روستای عباسی با ظرفیت 15 راس بازدید به عمل آمد.

سپس از واحد پرورش آهوی ایرانی آقای محمدعلی امیری با ظرفیت پنجاه راس در زمینی به میزان 5000 مترمربع در شرایط بسته مورد بازدید قرار گرفت. اشتغالزایی در این واحد دو نفر پیش بینی و تثبیت گردیده است.

سپس از واحد پرورش اسب خانم نیلوفر جوهری بازدید صورت گرفت. این واحد در زمینی به مساحت 3000 متر به بهره برداری رسیده که ظرفیت اسمی این واحد 23 راس در این واحد گنجانده شده است.

اشتغالزایی در این واحد 4 نفر برآورد گردیده است.

پس از آن استاندار و هیات همراه از نمایشگاه تولیدات دستاوردهای بومی گناوه در حوزه صنایع دستی و کشاورزی و دام و طیور دیدن نمودند.

سپس از طرح در حال احداث کشتارگاه طیور ضامن آهو بازدید به عمل آمد. این طرح توسط مسوولین استانی و شهرستانی در بهمن ماه سال 95 کلنگ خورده است. این طرح در زمینی به مساحت دو هکتار بنا شده و در این پروژه فعالیتهای کشتار مرغ قطعه بندی بسته بندی و انجماد و همچنین تولید پودر و فرآوری ضایعات مرغ صورت می گیرد.

ظرفیت اسمی این طرح 4000 قطعه در هر ساعت کشتار مرغ است که با توجه به پیش بینی تا 6000 قطعه در ساعت نیز قابل ارتقاء است. اشتغالزایی در این واحد 100 نفر به طور مستقیم و 150 نفر غیرمستقیم پیش بینی شده است. پیشرفت فیزیکی در این طرح 50 درصد می باشد و با استفاده از تسهیلات روستایی و عشایری در حال تکمیل می باشد.

آخرین بازدید مسولان از واحد جوجه کشی آقای جلال همتی در اراضی روستای کوهک صورت گرفت. این واحد در زمینی به مساحت یک هکتار در حال ساخت می باشد. اشتغالزایی در این واحد 45 نفر به طور مستقیم می باشد. ظرفیت در این طرح 24 میلیون قطعه در سال است. طرح در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی سی و پنج درصد در وضعیت تکمیل ساختمان است.

از مجموع 142.5 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری پرداخت شده در سال نود و هفت 109.3 میلیارد تومان در حوزه جهاد کشاورزی جذب شده است که شامل 629 طرح و 1423 اشتغال جدید می باشد.

در این سفر تعداد 15 مدیرکل تعدادی روابط عمومی دستگاه ها و سایر مسولان دستگاه های اجرایی استان و شهرستان و تعدادی عکاس و خبرنگار استاندار را همراهی می نمودند.

از میان مدیران کل و مسولان همراه استاندار، 10 مدیر کل، معاون و مدیر در حوزه جهاد کشاورزی استاندار را همراهی و مساعدت می نمودند.

در این سفر یک روزه رییس سازمان جهاد کشاورزی به نیابت از استاندار با مردم کوهک و رود شور ملاقات و درخواست های آنها را بررسی نمودند.

سایر مدیران کل ادارات تابعه نیز هرکدام به نیابت از استاندار با حضور در روستاهای تعیین شده با مردم ملاقات نمودند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۲
  بازدید امروز : ۳۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۳۱
  بازدید کل : ۷۵۷۰۸۶
  آدرس IP : ۵۴٫۸۱٫۶۹٫۲۲۰
  آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۴/۳۰