سوالات متداول
کد خبر : 744تاریخ ثبت : 1397/9/28 11:52:20
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر:

کارگاه آموزشی آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان بوشهر

کارگاه آموزشی آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه روستای دهستان انگالی شهرستان بوشهر با همکاری شبکه دامپزشکی برگزار گردید.

کبری توکلی گفت: کارگاه آموزشی آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه روستای کره بند، قلعه سوخته و محرزی دهستان انگالی شهرستان دوشهر برگزار گردید.

توکلی افزود: عامل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان ( ویروس نوع A ) علاوه بر انسان در پرندگان، خوک و اسب نیز بیماریزا می باشد.

وی اظهار داشت: علامت های بیماری شامل تورم، سیاه شدن و خونریزی تاج، ریش و ساق پا، نفس نفس زدن و آبریزش از منقار و چشم، کاهش شدید مصرف دان و افت ناگهانی و شدید تولید روزانه می باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر گفت: تماس با مرغ و پرندگان آلوده یا محیط پرورش مرغ وپرندگان آلوده، پرکنی و ذبح پرندگان اهلی و وحشی آلوده، خوردن گوشت پرنده آلوده در صورتیکه خوب پخته نشود، خوردن تخم مرغ آلوده در صورتیکه تخم مرغ خوب پخته و یا آب پز نشده باشد، تماس با پرندگان وحشی به ویژه پرندگان آبزی مهاجر، تماس با مدفوع و ترشحات چشتم و بینی طیور پرندگان اهلی و وحشی آلوده از جمله راههای انتقال آنفلوآنزای مرغی از پرندگان به انسان می باشد.

وی افزود: هر چند واکسیناسیون تنها راه پیشگیری از بیماری نبوده و ایمنی صد در صد ایجاد نمی کند ولی توصیه می شود در زمان بروز همه گیری کودکان ،افراد مسن بالایی 60 سال و کلیه افراد درگیر و در معرض خطر در برابر آنفلوآنزای انسانی واکسینه شوند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاههواشناسی


خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
توصیه های کشاورزی
پیام نیروی انتظامی
یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات

آمار بازدید
آنلاین :۹
بازدید امروز : ۱۳۶
بازدید دیروز : ۲۳۵
بازدید ماه : ۸۳۳
بازدید کل : ۷۵۱۰۰۱
آدرس IP : ۱۸٫۲۱۲٫۲۴۳٫۱۹۱
آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۴/۴