سوالات متداول
کد خبر : 755تاریخ ثبت : 1397/10/20 09:34:44
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی:

آیت الله صفایی بوشهری از پروژه های بخش کشاورزی شهرستان دشتی بازدید کرد

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در بازدید از اراضی کشاورزی منطقه دشتی، دستاوردهای بخش کشاورزی شهرستان دشتی را فوق العاده دانست.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دشتی، آیت الله صفایی بوشهری در این بازدید اظهار داشت: در حوزه صادرات گوجه فرنگی حمایت هایی شده ولی نیازهای جدی کشاورزان به حمایت بیشتر در عرصه خرید و کاهش دست واسطه ها است .

امام جمعه بوشهر با تاکید بر پرداخت تسهیلات بانکی کم بهره به کشاورزان گوجه فرنگی کار استان افزود: کاهش تعرفه نرخ انرژی برق کشاورزان گلخانه و توسعه صنایع تبدیلی گوجه فرنگی از درخواست های مهم کشاورزان دشتی است .

آیت الله صفایی بوشهری خرید تضمینی محصول گوجه فرنگی خارج از فصل کشاورزان را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: توسعه صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در استان بوشهر امری مهم و ضروری و در این راستا ایجاد کارگاه ها، شرکت های بسته بندی و فرآوری محصولات کشاورزی مورد نیاز است .

امام جمعه بوشهر با تاکید بر انجام معاملات محصولات کشاورزی در حوزه استان بوشهر افزود: با توجه به حجم بالای تولید محصولات کشاورزی، باید خرید و فروش محصولات در استان انجام شود تا ضمن افزایش اشتغال، با از بین رفتن دست واسطه ها درآمد کشاورزان افزایش یابد .

آیت الله صفایی بوشهری همچنین تاکید کرد: خرید تضمینی محصول و حمایت از کشاورزان باید در دستور کار مسئولان ذیربط قرار بگیرد .

شیرعلی بهادری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی نیز گزارشی از آخرین وضعیت کشاورزی ارائه نمودند و بیان داشتند80 هکتار از اراضی زیر کشت در شهرستان دشتی تبدیل به گلخانه شده که تاثیر زیادی در کاهش مصرف آب و تولید محصول بیشتر دارد تا آنجا که در هر هکتار 250 تن برداشت گوجه داریم. وی خبر از بهره برداری از پروژه کارگاه بسته بندی سبزی و صیفی تازه و خشک در روستای کردلان داد و عنوان نمود با بهره برداری از این پروژه کمک بزرگی به صادرات محصولات کشاورزی می شود.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۹
  بازدید امروز : ۱۳۶
  بازدید دیروز : ۲۳۵
  بازدید ماه : ۸۳۳
  بازدید کل : ۷۵۱۰۰۱
  آدرس IP : ۱۸٫۲۱۲٫۲۴۳٫۱۹۱
  آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۴/۴