سوالات متداول
کد خبر : 780تاریخ ثبت : 1397/11/15 09:25:46
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت:

وجود ملخ های صحرایی در استان بوشهر نگران کننده نیست

با توجه به حمله ملخ های صحرایی در بخش هایی از کشورهای همسایه و برخی از استان ها اما شرایط این استان نگران کننده نیست و همه اقدامات لازم برای پیشگیری دردست اجراست.

خسرو عمرانی روز یکشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: براساس ردیابی های انجام شده در 10 روز گذشته ملخ صحرایی در مناطق ساحلی از گناوه تا دیر و بردخون این استان به صورت محدود و در جمعیت کم دیده شده است.

وی اضافه کرد: براساس هماهنگی های انجام شده با سازمان حفظ نباتات کشور پایش و ردیابی های مداوم در این استان در دست اجراست.

عمرانی بیان کرد: در زمان حاضر کشورهای امارات متحده عربی، عمان و عربستان با جمعیت بالایی از ملخ صحرایی درگیر هستند و در کشور نیز در جزیره نخیلو و بندر لنگه استان هرمزگان و شهرستان های جنوبی استان فارس دیده شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهار داشت: باتوجه به اینکه استان بوشهر در بخش حمله ملخ ها هنوز در موقعیت بحرانی قرار نگرفته اما تمهیدات لازم برای تجهیزاکیپ ها به دستگاه های ردیاب انجام شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی استان بوشهر از کشاورزان خواست در هر منطقه ای که جمعیتی از ملخ ها را مشاهده کردند، مسئولان جهاد کشاورزی منطقه را برای پایش و سمپاشی باخبر سازند.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۵
  بازدید امروز : ۱۸۲
  بازدید دیروز : ۱۸۸
  بازدید ماه : ۵۵۸۵
  بازدید کل : ۷۶۲۶۴۰
  آدرس IP : ۱۸٫۲۳۲٫۱۷۱٫۱۸
  آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۵/۲۷