سوالات متداول
کد خبر : 821تاریخ ثبت : 1398/2/30 10:34:56

صدمه ارزشیابی غیرعلمی جبران ناپذیر است

رییس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر: صدمه ارزشیابی غیرعلمی جبران ناپذیر است روز یکشنبه 29 اردیبهشت ماه استانداری بوشهر اقدام به معرفی روابط عمومی های برتر و فعال نمود که ضمن تبریک به همکاران و مسولان که مورد تقدیر گرفتند، لازم به ذکر است که اگر بدرستی فرآیندهای علمی و منطقی در این ارزشیابی رعایت می شد می توانست اثری بسیار شگرف در پیشبرد عملکرد کلیه سازمان های استان داشته باشد.

حسن شجاعی گفت: فرآیند ارزشیابی عبارت است از 1- تعیین استانداردها و شاخص ها2- اعلام استانداردها به دستگاه های اجرایی3-دریافت عملکرد دستگاه های اجرایی پس از گذشت یک دوره زمانی معین4- مقایسه عملکرد با استانداردها که حداقل انتظاری که از دست اندرکاران محترم این برنامه می رفت این بود که این فرآیند که علمی بوده و در تمام جهان انجام می گیرد و هم اکنون هم برنامه و بودجه استان ارزشیابی های خود را بر همین اساس انجام می دهد رعایت می کردند.

همچنین بهتر بود یک هیات چند نفره منتخب تمام سازمان ها مراحل ارزشیابی را پیگیری می کردند.

شجاعی بیان نمود: با توجه به اینکه استانداری یک کمیته ارزشیابی عملکرد روابط عمومی ها را قبلا تعیین کرده بود می بایست حداقل در این ارزشیابی نظر دبیر و اعضای آن کمیته را در یک نشست خاص جویا می شد.

بهتر بود در این باره از خبرگزاری ایرنا و صدا و سیما استعلامی به عمل می آورد.

منطقا می بایست ارزشیابی مدیر دستگاه اجرایی را از ارزشیابی مسئول روابط عمومی دستگاه منفک می کردند.

وی گفت: در ارزشیابی کنونی آنچه کا کارشناس اداره کل روابط عمومی استان گزارش داد، ارزشیابی صورت گرفته عمدتا روی محور حضور مدیر ارشد دستگاه اجرایی در رسانه ملی و حضور در شبکه های مجازی استوار بوده، که باید متذکر شد اولا روابط عمومی صرفا روابط عمومی مدیر دستگاه نیست، بلکه روابط عمومی کل دستگاه اجرایی است و باید کل عملکرد اطلاع رسانی روابط عمومی لحاظ می شد. دوم اینکه استفاده از عمده شبکه های مجازی از ناحیه حراست سازمانها ممنوع شده و معیار قراردادن این گونه فضاهای مجازی خود جای سوال دارد.

شجاعی افزود: در ارزیابی صورت گرفته بسیاری از عملکرد ضروری و به حق روابط عمومی ها نظیر سایت اطلاع رسانی، سامانه های پیامکی، پاسخگویی و تبلیغات فیزیکی و ده ها مورد دیگه که هفتاد درصد ضروریات یک سازمان می باشد، نائیئه گرفته شده که اگر این ارزشیابی باعث ترغیب روابط عمومی ها به دوری از این موارد لازم شود، برای سازمانها خطرناک خواهد بود.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳٫۲۳۶٫۱۱۲٫۹۸
  آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۴/۱۳