سوالات متداول
کد خبر : 93تاریخ ثبت : 1395/10/20 09:22:28
مراتع استان

مراتع استان بوشهر جوابگوی نیازهای دام‌های استان بوشهر نیست.

مدیرکل منابع طبیعی و آب‌خیزداری استان بوشهر خبرداد: ۵۵ درصد مساحت استان بوشهر را به میزان ۱.۲ میلیون هکتار مراتع تشکیل می‌دهد که با توجه به بروز خشکسالی و کاهش تولید علوفه این مراتع جوابگوی نیازهای علوفه‌ای دام‌ها نیست.

سهیل مهاجری بیان نمود: خشکسالی‌های پی در پی، چرای بی‌رویه دام‌ها  و کاهش بارش باران سبب ضعیف شدن مراتع  و زمینه بیابانی شدن مراتع را فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه مراتع استان بوشهر جوابگوی نیازهای دام‌های عشایری استان بوشهر نیست افزود: مساحت مراتع استان بوشهر یک‌میلیون و 260 هزار هکتار  است که 55 درصد مساحت استان بوشهر شامل می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آب‌خیزداری استان بوشهر با اشاره به اینکه دو میلیون و 500 هزار واحد دامی در استان بوشهر وجود دارد خاطرنشان کرد: توجه به بروز خشکسالی و کاهش تولید علوفه، این مراتع جوابگوی نیازهای علوفه‌ای دام‌های استان بوشهر نیست.

مهاجری  فروش دام‌ها در زمان خشکسالی و فقیر بودن مراتع را یکی از راهکارهای مهم برای جلوگیری از خسارت دامداران دانست و افزود: با توجه به اینکه بحران کم‌آبی و کم شدن تولید علوفه سبب کاهش وزن دام‌ها می‌شود برای جلوگیری از کاهش خسارت دامداران به ویژه عشایر باید نسبت به فروش دام‌ها اقدام شود.

وی با بیان اینکه  640 هزار هکتار  مراتع استان بوشهر  در اختیار دام عشایر است گفت: با توجه به استقرار عشایر در 7 ماه از سال در مراتع  باید راهکار اساسی برای  تامین آب آشامیدنی و تقویت مراتع از جمله ایجاد سطح صیقلی در هدایت آب‌های روان به آب انبارها اجرایی شود.

مدیرکل منابع طبیعی استان بوشهر افزود: ساخت و احیا آب انبارها در 7 هزار هکتار مراتع استان بوشهر  از برنامه‌های مهم این اداره کل است.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاههواشناسی


خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
توصیه های کشاورزی
پیام نیروی انتظامی
یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات

آمار بازدید
آنلاین :۷
بازدید امروز : ۱۶۵
بازدید دیروز : ۱۴۵
بازدید ماه : ۷۳۵
بازدید کل : ۷۴۴۶۷۷
آدرس IP : ۱۰۷٫۲۳٫۱۲۹٫۷۷
آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۲/۳۰