سوالات متداول
کد خبر : 1475تاریخ ثبت : 1400/1/7 09:28:15

۱۹ هکتار از عرصه‌های شهرستان گناوه علیه ملخ صحرایی سمپاشی شد

مدیر جهادکشاورزی گناوه گفت: ۱۹ هکتار از عرصه‌های بخش مرکزی و بندر ریگ این شهرستان از جمله کشتزارها و باغ‌ها بر علیه ملخ صحرایی سمپاشی شد.

عباس تخم افشان افزود: درپی گزارش‌های مردمی از تهاجم جمعیت ملخ‌های صحرایی در چند روستای شهرستان گناوه، کارشناسان این مدیریت با همکاری نیروهای مردمی، بلافاصله نسبت به شناسایی کانون‌های آلوده اقدام و مبارزه شیمیایی علیه این آفت در دستور کار قرار گرفت.

وی اظهارکرد: روستاهای سمندکی، رودشور، کوهک، بهمنیاری، فخرآوری و گماران از جمله نقاط درگیر ملخ‌های صحرایی است.

تخم افشان افزود: در ۲ سال گذشته که شهرستان گناوه درگیر هجوم ملخ‌های صحرایی بوده است با انواع روش‌های سمپاشی زمینی و هوایی با این آفت مبارزه شده است.

مدیرجهاد کشاورزی گناوه گفت: این مدیریت و کارشناسان با تجهیز وسایل و امکانات مورد نیاز از جمله سمپاش‌های یو ال وی، فرغونی، پشت تراکتوری، توربولاینر و هواپیما آمادگی کامل برای مقابله  با ملخ‌های صحرایی را دارند.

مدیر جهاد کشاورزی گناوه افزود: کشاورزان روستاهای بخش مرکزی و ریگ شهرستان گناوه در صورت مشاهده ملخ‌ها در مزارع خود سریع به مرکز جهاد کشاورزی بخش ریگ و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گناوه ازطریق  شماره تلفن ۳۳۱۴۴۲۰۲ اطلاع دهند.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر و در کرانه خلیج فارس  واقع است و درچندسال اخیر با هجوم ملخ‌های صحرایی روبرو و مزارع، باغ‌ها و نخیلات این منطقه دچار خسارت فراوان شدند.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳٫۹۲٫۹۶٫۲۳۶
  آخرین بروزرسانی : ۱۴۰۰/۲/۱۶