سوالات متداول
کد خبر : 1495تاریخ ثبت : 1400/1/17 19:24:36

شهرداری و دهیاری‌ها ازساخت غیرمجاز در اراضی کشاورزی گناوه جلوگیری کنند

مدیر جهادکشاورزی گناوه گفت: باتوجه به مصوبه شورای حفظ حقوق بیت المال استان بوشهر، همکاری و تعامل شهرداری و دهیاری‌های این شهرستان برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی این شهرستان ضروی است.

عباس تخم افشان افزود: بر اساس  مصوبه شورای حفظ حقوق بیت المال استان بوشهر و به استناد بند ۴ صورت جلسه ۱۷ اسفندماه سال ۱۳۹۹  مقرر شد همه شهرداری‌ها و دهیاران در جلوگیری از ساخت و سازهای بدون پروانه و غیرمجاز در محدوده شهرها و روستاها همکاری و اقدام لازم به‌عمل آورند.
مدیرجهادکشاورزی گناوه اضافه کرد: باتوجه به گستردگی زمین‌های  کشاورزی این شهرستان، پراکندگی ساخت و سازهای غیرمجاز، ساخت و ساز در طول شب و نبود گشت زنی شبانه روزی، امکان کنترل همه تخلفات توسط این مدیریت وجود ندارد و ابلاغ و اجرایی شدن این مصوبه می‌تواند گامی مهم در استفاده از توان شهرداری‌ها و دهیاران به منظور شناسایی و جلوگیری از ساخت وسازهای غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی باشد.

تخم افشان گفت: اکیپ گشت امور اراضی این مدیریت با حداقل امکانات و نیروی انسانی و بصورت مستمر و حتی در ساعات غیر اداری و ایام تعطیل در حال رصد و پایش زمین‌های کشاورزی و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز است.

مدیر جهاد کشاورزی افزود: هرگونه ساخت و ساز در زمین‌های کشاورزی بدون اخذ مجوز تغییر کاربری ممنوع است.

وی بیان کرد:  مردم شریف شهرستان قبل از خرید زمین و احداث بنا با اداره امور اراضی  مدیریت جهادکشاورزی مشورت کنند و بدیهی است در غیر این‌صورت، عواقب ناشی از هرگونه ضرر و زیان احتمالی ناشی از اعمال قانون  متوجه فرد متخلف خواهد بود.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر دارای ۷۵ هزار هکتار زمین کشاورزی است.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳٫۹۲٫۹۶٫۲۳۶
  آخرین بروزرسانی : ۱۴۰۰/۲/۱۶