سوالات متداول
کد خبر : 1509تاریخ ثبت : 1400/2/2 15:51:50

میزان مرغ تولیدی کشور به ۲میلیون و ۶۰۰ هزارتن رسید

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام گفت: میزان تولید مرغ کشور از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن در سال ۹۲، در انتهای سال ۹۹ به بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن افزایش پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر، مرتضی رضایی روز پنجشنبه در بازدید از واحد پرورش گاو شیری در بخش ارم شهرستان دشتستان در جمع خبرنگاران افزود: میزان تولید تخم مرغ کشور به عنوان یکیاز ارزان‌ترین منابع تامین پروتئین در سال گذشته به  یک میلیون و ۸۰ هزار تن افزایش پیدا کرد.
وی بیان کرد: اکنون قیمت عرضه مرغ درب این واحدها هر کیلوگرم ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان است این در حالی است که قیمت مصوب آن ۱۴ هزار تومان تعیین شده است.
رضایی ادامه داد: در این راستا با هدف خارج شدن تولیدکنندگان تخم‌مرغ از محدوده ضرر مجوز لازم صادر شده تا مقداری از تخم‌مرغ تولیدی به خارج از کشور صادر شود.
وی افزود: صنعت دام و طیور بعد از صنعت نفت از لحاظ حجم سرمایه‌گذاری دومین صنعت در کشور است و تمام آن با مشارکت بخش خصوصی محقق شده است.
رضایی اظهار داشت: صنعت دام و طیور با تامین غذای مردم روزانه ۲۹.۵ گرم پروتئین موردنیاز آنها را تولید می‌کند که این میزان در حدم نرم استانداردهای بهداشت جهانی است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: در این استان ۲ واحد پرورش گاو شیری در شهرستان‌های بوشهر و دشتستان هر کدام با ظرفیت اشتغال ۱۰ نفر فعال است.
محمدتقی منوچهری افزود: استان بوشهر از طرفیت لازم برای پرورش گاو شیری برخوردار است و در این زمینه با پرداخت تسهیلات از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی حمایت می‌شود.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳٫۹۲٫۹۶٫۲۳۶
  آخرین بروزرسانی : ۱۴۰۰/۲/۱۶