سوالات متداول
کد خبر : 1510تاریخ ثبت : 1400/2/5 08:13:32

رئیس سازمان شیلات ایران: تولید میگوی پرورشی در کشور به ۶۰ هزار تن افزایش می‌یابد

رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به افتتاح ۱۶ هزار هکتار مزارع پرورش میگو گفت: تولید میگوی پرورشی امسال در کشور به ۶۰ هزار تن افزایش می‌یابد.

  نبی‌اله خون‌میرزایی در آیین افتتاح پروژه سایت میگو پرورشی بامداد منطقه شیف بوشهر با بیان اینکه امروز همزمان 150 طرح شیلات در کشور با حضور رئیس جمهور از طریق ارتباط تصویری افتتاح شد اظهار داشت: این پروژه‌ها با سرمایه‌گذاری دولتی و بخش خصوصی به مبلغ 585 میلیارد تومان افتتاح شد که برای 15 هزار و 720 نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی پرورش میگو در کشور روند رو به رشد دانست و بیان کرد: میزان کشت و تولید میگو پرورشی در کشور در 8 ساله دولت یازدهم و دوازدهم میانگین تولید در هر هکتار از 2.6 تن در هر هکتار به 4.2 تن افزایش یافته و در 3 سال گذشته میانگین صادرات میگو 29 هزار تن در سال بوده و در 11 ماه سال قبل 17 هزار تن میگو پرورشی صادر شده است.

رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه محصولات تولیدی شیلات به 26 کشور صادر شده است گفت: استان بوشهر در بخش آبزی‌پروری از ظرفیت بالایی برخوردار است و از قطب‌های میگو پرورشی کشور محسوب می‌شود.

خون‌میرزایی آبزی‌پروری را از مزیت‌های چشمگیر استان بوشهر دانست و تصریح کرد: در سال گذشته 23 هزار و 600 تن میگو پرورشی در اراضی ساحلی و استخرها پرورشی تولید شد که امسال برای تولید 30 هزار تن برنامه‌ریزی شده است.

وی، از افتتاح 16 هزار هکتار مزارع پرورش میگو در کشور خبر داد و خاطر نشان کرد: تولید میگو پرورشی امسال در کشور به 60 هزار تن افزایش می‌یابد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به واگذاری 64 هزار هکتار اراضی به متقاضیان پرورش میگو در استان‌های ساحلی افزود: از این میزان 40 هزار هکتار آن در دولت تدبیر و امید به پرورش‌دهندگان آبزیان واگذار شده است.

رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به افتتاح 23 هزار هکتار مزارع پرورش میگو تا پایان عمر دولت دوازدهم تصریح کرد: این میزان مزارع پرورشی برای تولید 100 هزار تن میگو پاسخگو است که این ظرفیت تکلیف شیلات ایران در افق و برنامه سال 1404 بود.

خون‌میرزایی با اشاره به افتتاح مزرعه پرورش میگو بامداد شیف افزود: تاکنون 2 فاز مزرعه پرورش میگو در سایت پرورشی شیف به بهره‌برداری رسیده و امروز فاز توسعه آن به نام بامداد با سرمایه‌گذاری 240 میلیارد تومان بخش خصوصی و دولتی با زیرساخت‌های لازم افتتاح شد.

وی وسعت سایت پرورشی میگو بامداد شیف را 900 هکتار و اراضی مفید 700 هکتار دانست و بیان کرد: این پروژه در قالب 28 مزرعه 25 هکتار با اشتغال 700 نفر برای تولید 3500 تن میگو پرورشی وارد مدار بهره‌برداری و تولید شد.

رئیس سازمان شیلات ایران خواستار توسعه زیرساخت‌های مزارع پرورش میگو در عرصه خطوط انتقال برق شد و گفت: تولید میگو در مزارع با خطوط برق در هر هکتار شش تن و مزارع بدون خطوط برق 3.5 تن است که احداث پست و خطوط انتقال برق در مزارع پرورش میگو نقش مهمی در این عرصه دارد که از وزیر نیرو در خواست می‌شود برای حمایت از تولید و افزایش شتاب پرورش میگو به اجرا طرح‌های برق‌رسانی به مزارع پرورش میگو توجه ویژه کنند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر بهره‌برداری از انرژی ارزان قیمت گاز در مزارع پرورش میگو تصریح کرد: با  اجرا طرح‌های گازرسانی به مزارع پرورش میگو، طرح‌های پرورشی به صورت گلخانه‌ای اجرا می‌شود و امکان پرورش میگو در سال از یک سال به 2 سال افزایش می‌یابد.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  سایر خبرها
 • تکمیل طرح آبیاری نوین نخیلات دشتستان
 • دستگاه آبرسان برای واحدهای دام و طیور گناوه اختصاص یافت
 • لزوم توجه به تخریب محیط‌زیست ناشی از فعالیت‌های نادرست کشاورزی
 • اجرای طرح ارتقای سلامت ۸ محصول کشاورزی در استان بوشهر
 • تولید ۱.۲ میلیارد قطعه نشاء سبزی و صیفی در گلخانه های استان بوشهر
 • ۶۰ هزار تن گندم در استان بوشهر برداشت می‌شود/ افت ۵۰ درصدی تولید
 • دامپزشکی استان بوشهر نسبت شیوع بیماری تب کریمه کنگو هشدار داد
 • بخشی از مشکلات پرورش میگو در جنوب کشور برطرف شد
 • رفع مشکلات حوزه نخل و خرما در استان بوشهر با جدیت دنبال می‌شود
 • ۹۰۰ هکتار اراضی ساحلی به ظرفیت پرورش میگو استان بوشهر افزوده شد
 • رئیس سازمان شیلات ایران: تولید میگوی پرورشی در کشور به ۶۰ هزار تن افزایش می‌یابد
 • میزان مرغ تولیدی کشور به ۲میلیون و ۶۰۰ هزارتن رسید
 • صرفه‌جویی ۳۰۰ میلیون دلاری با کاهش واردات کره/ ایران بزودی به جمع کشورهای صادرکننده کره می‌‌پیوندد
 • بهره‌برداری از ۱۵۰ طرح شیلاتی کشور از استان بوشهر آغاز شد
 • هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳٫۲۲۷٫۲۳۵٫۲۱۶
  آخرین بروزرسانی : ۱۴۰۰/۶/۲۰