سوالات متداول
کد خبر : 1521تاریخ ثبت : 1400/4/9 23:04:20

لزوم توجه به تخریب محیط‌زیست ناشی از فعالیت‌های نادرست کشاورزی

مدیرکل دفتر محیط‌زیست و سلامت غذا وزارت جهاد کشاورزی گفت: تخریب محیط‌زیست ناشی از فعالیت‌های نادرست کشاورزی باید موردتوجه قرار گیرد.

علیرضا رفیعی پور در حاشیه اولین وبینار ملی کشاورزی و بازیابی محیط‌زیست به میزبانی استان بوشهر اظهار داشت: بخش کشاورزی به منظور پاسخگویی به نیاز روزافزون غذا برای جمعیت روبه رشد کره زمین و فراهم کردن مواد غذایی کافی و مناسب به میزان قابل‌توجهی وابسته به مصرف مواد شیمیایی بوده و این باعث افزایش کمی میزان تولید محصولات کشاورزی گردیده است.

وی تصریح کرد: همواره این افزایش تولید با مشکلات عدیده زیست‌محیطی همچون آلودگی منابع آب و خاک، بروز آفات و بیماری‌های جدید گیاهی، سوءتغذیه و بیماری در اثر کاهش کیفیت مواد غذایی، جامعه بشری را دچار گرفتاری کرده است.

رفیعی پور اضافه کرد: چالش تولید غذا و نابودی محیط‌زیست و طبیعت باعث می‌شود تخریب محیط‌زیست در ارتباط با تولید محصولات از دو جنبه تخریب محیط‌زیست ناشی از فعالیت‌های نادرست کشاورزی و محدود شدن تولید محصولات غذایی سالم در نتیجه تخریب محیط‌زیست موردتوجه است.

وی بیان کرد: بحران‌های غذایی در دنیا باعث شده نیاز به حفظ عملکرد کشاورزی پایدار وجود نگرانی در رابطه با موضوعاتی همچون سلامتی و ساختار خاک، تولید مواد غذایی سلام و عاری از مواد شیمیایی برای حفظ سلامتی انسان و دام، همراه با حفظ محیط‌زیست باعث افزایش علاقه‌مندی به اتخاذ سیاست‌های مناسب‌تر و روش‌های مدیریتی بهتر برای پاسخگویی به تغییرات محیطی و دستیابی به توسعه پایدار گردیده است.

اولین وبینار ملی کشاورزی و بازیابی محیط‌زیست به میزبانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر، برگزار شد.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  کمیته بهره‌وری
  کمیته بهره‌وری سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر
  گزارش عملکرد سازمان
  سازمان جهادکشاورزی به تفکیک سال
  مناقصات سازمان
  جهت مشاهده لیست مناقصات بر روی لینک زیر کلیک کنید
  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳۴٫۲۳۶٫۱۹۲٫۴
  آخرین بروزرسانی : ۱۴۰۱/۵/۱۲