سوالات متداول
کد خبر : 1524تاریخ ثبت : 1400/4/11 08:43:53

طرح نمایان‌سازی تردد ماشین آلات کشاورزی در استان بوشهر آغاز شد

رئیس پلیس راه استان بوشهر گفت: طرح نمایان‌‎سازی ماشین‌آلات کشاورزی با هدف ارتقای ایمنی تردد و آموزش رانندگان در این استان آغاز شد.

سرهنگ جابر پاپری اعلام کرد: تردد ماشین‌های کشاورزی مانند تراکتورها و وانت بارها و تریلرهای متصل به عقب این نوع وسایل وسایل در جاده‌ها و راه‌های روستایی و فرعی استان بوشهر باعث بروز مشکلاتی از جمله ترافیک و برهم زدن نظم عبور و مرور و در نتیجه بروز تصادفات و حوادث جاده‌‎ای شده‌است.

وی ادامه داد: کندی حرکت این گونه وسایل نقلیه، اختلاف سرعت زیاد ماشین‌های کشاورزی با سایر وسایل نقلیه و غیر منتظره بودن حضور آنها در سطح سواره روها برای کاربران جاده‌ای و ناآشنا بودن به جاده همچنین برخوردار نبودن این وسایل از سیستم روشنایی مناسب بویژه در شب‌ها موجب افزایش سطح ریسک و کاهش ایمنی در جاده‌ها می‌شود.

پاپری گفت: در همین راستا به منظور ارتقای حرکت این نوع وسایل، کارشناسان پلیس راه با همکاری اداره راهداری، برای بهبود وضعیت ایمنی تردد و آشکارسازی تردد ماشین‌آلات کشاورزی در جاده‌ها اقدام به نصب شبرنگ روی وسایل و ادوات کشاورزی می‌کنند.

وی اظهار داشت: با نصب این شب‌‌رنگ‎ها این وسایل در شب بهتر دیده شده و احتمال حوادث ناشی از حرکت کند آنها به حداقل می‎رسد.

 

 

 

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  کمیته بهره‌وری
  کمیته بهره‌وری سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر
  گزارش عملکرد سازمان
  سازمان جهادکشاورزی به تفکیک سال
  مناقصات سازمان
  جهت مشاهده لیست مناقصات بر روی لینک زیر کلیک کنید
  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳۴٫۲۳۶٫۱۹۲٫۴
  آخرین بروزرسانی : ۱۴۰۱/۵/۱۲