امسال بیش از 565 هزار تن، محصول گوجه فرنگی در استان بوشهر تولید می شود
کشت محصول گوجه فرنگی در سطحی قریب به 1800 هکتار در مزارع استان آغاز گردیده و پیش بینی می شود در سال زراعی جاری، قریب به 11300 هکتار از اراضی زراعی استان تحت کشت این محصول قرار گرفته و بیش از 565 هزار تن، محصول گوجه فرنگی تولید شود.
كدخبر: id-856
تاريخ: 2019-08-18 10:59:55

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت : کشت محصول گوجه فرنگی در مناطق معتدل استان به صورت پیش کار )بخش ارم و بوشکان از توابع شهرستان دشتستان و شهرستان جم( از نیمه اول مرداد در سطحی قریب به 1800 هکتار شروع و در سایر شهرستان ها نیز مرحله کاشت آن تا اواسط مهرماه ادامه خواهد یافت.

خسرونی عمرانی افزود: پیش بینی می شود در سال زراعی جاری( 99 – 98 ) قریب به 11300 هکتار از اراضی زراعی استان تحت کشت این محصول قرار گرفته و تولید بیش از 565000 تن محصول گوجه فرنگی از این سطوح مورد انتظار می باشد.

وی همچنین تاکید نمود: در راستای کاهش هدر رفت منابع آب استان و تنظیم میزان تولید و

مدیریت بازار این محصول در سال زراعی جاری و همچنین جلوگیری از نوسانات شدید قیمت درزمان اوج تولید این محصول و متضرر شدن تولیدکنندگان، انعقاد تفاهم نامه چهارجانبه کشت و رعایت مفاد آن ضروری بوده و سود و منافع آن در وهله اول نصیب خود کشاورزان خواهد شد و اولین زیان دیده در صورت عدم رعایت آن کشاورزان خواهند بود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: هر گونه توسعه کشت وکار گوجه فرنگی فراتر از برنامه ابلاغی ممنوع بوده و کشاورزانی که خارج از تفاهم نامه الگوی کشت و سطوح ابلاغی منطقه اقدام به کشت نمایند از ارائه خدمات و تسهیلات محروم خواهند بود.