سوالات متداول
آخرین خبر ها
مبارزه با ملخ‌های صحرایی در بیش از ۴۲ هزار هکتار اراضیمبارزه با ملخ‌های صحرایی در بیش از ۴۲ هزار هکتار اراضی

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: با پایان عملیات مبارزه با ملخ‌های صحرایی، در مجموع ۴۲ هزار هکتار از اراضی استان علیه آفت ملخ صحرایی سم‌پاشی شد.

۶۴ میلیارد تومان از اعتبار سفر رئیس جمهوری در بخش کشاورزی بوشهر محقق شد۶۴ میلیارد تومان از اعتبار سفر رئیس جمهوری در بخش کشاورزی بوشهر محقق شد

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهرگفت: از محل اعتبارات سفر اسفند ۹۷ رئیس جمهوری به این استان برای سال ۹۸، ۱۱۴ میلیارد و ۳۲۵ میلیون تومان اعتبار برای بخش جهاد کشاورزی این استان مصوب شد که از این میزان ۶۴ میلیارد و ۶۸۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان محقق شده است.

کرونا 384.1 میلیارد تومان به کشاورزی بوشهر خسارت وارد کردمهدی اعتمادی:کرونا 384.1 میلیارد تومان به کشاورزی بوشهر خسارت وارد کرد

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: براساس بررسی‌های به عمل آمده با شیوع ویروس کرونا 384 میلیارد و 100 میلیون تومان به بخش کشاورزی این استان خسارت وارد شده‌است.

قدردانی از کشاورزان خیر دیری که به حل مشکل آب کمک کردندقدردانی از کشاورزان خیر دیری که به حل مشکل آب کمک کردند

فرماندار دیر، از اقدام سخاوتمندانه و خیرخواهانه تعدادی از کشاورزان در اتصال آب چاه کشاورزی خود به شبکه آب شهرستان، قدردانی کرد.

ظرفیت سردخانه‌های خرما در استان بوشهر 3.5 برابر شدظرفیت سردخانه‌های خرما در استان بوشهر 3.5 برابر شد

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی استان بوشهر اعلام کرد: ظرفیت واحدهای سردخانه‌ای نگهداری خرما در این استان از سال 93 تا کنون 3.5 برابر شده‌است.

چهار هزار تن ماهی درقفس در استان بوشهر تولید می‌شودچهار هزار تن ماهی درقفس در استان بوشهر تولید می‌شود

رئیس گروه پرورش ماهی در قفس اداره کل شیلات استان بوشهر گفت: با توجه به تمهیدات انجام شده امسال چهار هزار تن ماهی پرورشی در قالب 28 قفس در دریا در این استان تولید می‌شود.

حمایت از بنگاه ها و کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در بخش کشاورزیحمایت از بنگاه ها و کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در بخش کشاورزی

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: بنگاه ها و کسب و کارهای بخش کشاورزی که در اثر شیوع ویروس کرونا با آسیبهای جدی مواجه گردیده اند، حمایت می شوند.

معاون جهاد کشاورزی بوشهر : این سازمان مسئولیتی در قبال کشت گوجه فرنگی خارج از الگوی استان نداردمعاون جهاد کشاورزی بوشهر : این سازمان مسئولیتی در قبال کشت گوجه فرنگی خارج از الگوی استان ندارد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: تقویم الگوی کشت محصول گوجه فرنگی در این استان از مرداد ماه آغاز و تا اواخر آبان ادامه دارد و هرگونه کشت خارج از این الگو و فاصله زمانی در حوزه مسئولیت این سازمان نیست.

جهاد سازندگی الگوی مهندسی رزمی جهادی استمسئول نمایندگی ولی‌فقیه در جهاد کشاورزی بوشهر: جهاد سازندگی الگوی مهندسی رزمی جهادی است

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه جهاد سازندگی دکترین جمهوری اسلامی در عمران و آبادانی است، گفت: جهاد سازندگی الگوی مهندسی رزمی جهادی است.

حدود دو هزار اصله نخل دشتستان در آتش سوخت حدود دو هزار اصله نخل دشتستان در آتش سوخت

آتش‌سوزی به هزار و ۹۷۰ اصله نخل در روستای بشیرآباد بخش سعدآباد دشتستان خسارت وارد کرد.

گلخانه و پرورش شتر و شترمرغ از اولویت‌های سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی بوشهر گلخانه و پرورش شتر و شترمرغ از اولویت‌های سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی بوشهر

مسئولان سازمان جهاد کشاورزی بوشهر به متقاضیان سرمایه‌گذاری در این بخش توصیه می‌کنند سرمایه خود را در اجرای طرح‌های گلخانه‌ای، صنایع تبدیلی و پرورش شتر و شترمرغ صرف کنند.

جایگاه دانش و نوآوری در کشاورزی استان بوشهر/ هفته آینده؛ افتتاح مرکز نوآوری در استان/ امتیازاتی که به طرح های نو داده می شود/ دو ریسک عمده در کشاورزی/ 5 شهرک کشاورزی استان بوشهر کجا قرار دارد؟جایگاه دانش و نوآوری در کشاورزی استان بوشهر/ هفته آینده؛ افتتاح مرکز نوآوری در استان/ امتیازاتی که به طرح های نو داده می شود/ دو ریسک عمده در کشاورزی/ 5 شهرک کشاورزی استان بوشهر کجا قرار دارد؟

رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر می گوید برای این که کشاورزی ما در مجموع کشاورزی پایدار و سودآور شود، باید سمت نوآوری برویم...

اجرای آبیاری نوین در سطح چهار هزار هکتار زمین‌های کشاورزی استان بوشهراجرای آبیاری نوین در سطح چهار هزار هکتار زمین‌های کشاورزی استان بوشهر

مدیرآب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: امسال چهار هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی این استان به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز می‌شوند که ۲۷۰ هکتار تاکنون اجرا شده‌است.

میزان تولید میگوی پرورشی در استان بوشهر ۳۸ درصد افزایش می یابد میزان تولید میگوی پرورشی در استان بوشهر ۳۸ درصد افزایش می یابد

مدیرکل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه پیش‌بینی افزایش ۸ هزار تنی تولید میگو استان بوشهر در سال جاری گفت: تولید میگو در استخرهای ساحلی بوشهر نسبت به سال‌ قبل افزایش می‌یابد.

وقتی زلف نخل‌ها به دست باغبان شانه می‌شود وقتی زلف نخل‌ها به دست باغبان شانه می‌شود

نخلداران استان بوشهر اکنون حسابی گرم کارند؛ باید خوشه نخل‌هایشان را آراسته کنند تا هم تعداد خوشه‌ها متناسب با توان نخل باشد و هم برداشت محصول آسان شود.

رشد ۶ برابری مرغداری و زنبورداری بوشهرافشین قطبی:رشد ۶ برابری مرغداری و زنبورداری بوشهر

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: زنبورداری و مرغداری از قابلیت‌های به فعل رسیده در سال‌های اخیر است به طوری که ظرفیت استان در زنبورداری در دهه اخیر ۶ برابر شده و در زمینه مرغداری هم به تولید ۳۹ هزار تن گوشت مرغ در سال رسیده‌ است.

۹۰۰ میلیارد ریال پروژه هفته جهاد کشاورزی در استان بوشهر افتتاح می‌شود محمدتقی منوچهری:۹۰۰ میلیارد ریال پروژه هفته جهاد کشاورزی در استان بوشهر افتتاح می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از افتتاح ۱۳ پروژه تولیدی، خدماتی و عمرانی با اعتباری افزون بر ۹۰۰ میلیارد ریال در استان بوشهر در هفته جهاد کشاورزی خبر داد.

ملخ‌ها از استان بوشهر برچیده شدندملخ‌ها از استان بوشهر برچیده شدند

با تلاش مستمر گروه‌های مبارزه و ردیابی، اکنون اثری از ملخ‌ها در استان بوشهر نیست.

مزارع و باغات استان بوشهر از آفت ملخ صحرایی پاکسازی شدمزارع و باغات استان بوشهر از آفت ملخ صحرایی پاکسازی شد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهرگفت: در زمان حاضر آفت ملخ صحرایی در تمام کانون‌های آلوده این استان شامل مزارع ، باغ ها و عرصه های طبیعی پاکسازی شد.

گردشگری کشاورزی معامله هر دو سر سود در بوشهر گردشگری کشاورزی معامله هر دو سر سود در بوشهر

ایجاد مناطق، مناظر و مسیرهای گردشگری در مراکز کشاورزی علاوه‌بر تجدید حیات اشتغال و تنوع درآمدزایی برای روستاییان و پناهگاهی برای شهرنشینان فراری از شلوغی شهر و جست وجوگر آرامش روانی در جایی دور از هیاهو است و در واقع معامله‌ای هر دو سر سود در مسیر تولید و توسعه اقتصادی استان بوشهر و کشور است.

سایر خبرها
 • گلخانه و پرورش شتر و شترمرغ از اولویت‌های سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی بوشهر
 • جایگاه دانش و نوآوری در کشاورزی استان بوشهر/ هفته آینده؛ افتتاح مرکز نوآوری در استان/ امتیازاتی که به طرح های نو داده می شود/ دو ریسک عمده در کشاورزی/ 5 شهرک کشاورزی استان بوشهر کجا قرار دارد؟
 • اجرای آبیاری نوین در سطح چهار هزار هکتار زمین‌های کشاورزی استان بوشهر
 • میزان تولید میگوی پرورشی در استان بوشهر ۳۸ درصد افزایش می یابد
 • وقتی زلف نخل‌ها به دست باغبان شانه می‌شود
 • رشد ۶ برابری مرغداری و زنبورداری بوشهر
 • ۹۰۰ میلیارد ریال پروژه هفته جهاد کشاورزی در استان بوشهر افتتاح می‌شود
 • ملخ‌ها از استان بوشهر برچیده شدند
 • مزارع و باغات استان بوشهر از آفت ملخ صحرایی پاکسازی شد
 • گردشگری کشاورزی معامله هر دو سر سود در بوشهر
 • ۶۳۵ نخل استان بوشهر ایستاده سوخت
 • ملخ‌ها همچنان در بوشهر هستند/ سطح مبارزه به ۴۱ هزار هکتار رسید
 • دشتستان و دشت پلنگ کانون حمله ملخ های صحرایی
 • دشتستان و دشت پلنگ دشتی کانون حمله ملخ های صحرایی شد
 • هویت گذاری اسب صرفا توسط وزارت جهاد کشاورزی انجام می شود
 • توزیع و خرید بیش از 15 هزار تن نهاده های دامی در سامانه بازارگاه نهاده های کشاورزی
 • 11 هزار تن بذر گندم برای سال زراعی 400/1399 تامین می گردد
 • تا کنون بیش از 107 هزار تن گندم از کشاورزان استان بوشهرخریداری شده است
 • مبارزه با ملخ در استان بوشهر از ۳۳ هزار هکتار بیشتر شد
 • مجری طرح خودکفایی کودهای شیمیایی منصوب شد
 • هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳٫۲۳۶٫۱۱۲٫۹۸
  آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۴/۱۳