سوالات متداول
کد خبر : 833تاریخ ثبت : 1398/4/24 08:17:18
مجری طرح توسعه گلخانه‌های وزارت جهاد کشاورزی گفت:

گلخانه‌های کشور به ۴۸ هزار و ۳۵۰ هکتار افزایش می‌یابد

با اجرای طرح توسعه گلخانه ها طبق برنامه مصوب ۱۰ ساله از سال ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۴ سطح گلخانه‌های کشور به صورت برش پلکانی به ۴۸ هزار و ۳۵۰ هکتار می رسد.

مجری طرح توسعه گلخانه‌های وزارت جهاد کشاورزی گفت: در زمان حاضر ۱۶ هزار هکتار گلخانه در حال بهره‌برداری و اجرا است که از این میزان ۱۳ هزار هکتار آن در مرحله بهره‌برداری قرار دارد.

ولی الله بنی عامری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر افزود: در اجرای طرح توسعه گلخانه‌ها در چهارمین سال نسبت به سال پایه پیشرفت ۹۶ درصدی را شاهد هستیم.

وی یادآورشد: برای سال ۹۸ احداث سه هزار و ۶۶۳ هکتار گلخانه هدف‌گذاری شده بود که بعلت رشد مناسب و استقبال عمومی با پیش بینی رشد ۸۲ درصدی انتظار می‌رود امسال پنج هزارو ۸۰۵ هکتار گلخانه اجرا شود که سهم استان بوشهر ۳۰۰ هکتار است.

این مقام مسؤول اضافه کرد: ۶۵ درصد سطح این گلخانه‌ها امسال به کشت انواع سبزی و صیفی جات، ۲۵ درصد گل و گیاهان زینتی و مابقی به کاشت درختان میوه اختصاص می‌یابد.

بنی عامری گفت: شناسایی و توسعه بازارهای صادراتی با رعایت قوانین و مقررات حاکم بر بازار تقاضا در کشورهای خریدار و هدف ضروری است.

وی اضافه کرد: بوشهر به لحاظ شرایط آب و هوایی و محیطی از جمله استان‌های قطب تولید محصولات گلخانه‌ای به شمار می‌رود که انتظار می‌رود از این ظرفیت بهره لازم برده شود.

بنی عامری گفت: تولید محصولات گوجه فرنگی گلخانه‌ای با استفاده از ظرفیت بخش‌های فنی و مهندسی چهار تا پنج برابر تولید در فضای باز است و قیمت این محصول نیز ۲ تا سه برابر فضای باز است.

وی ادامه داد: اجرای آب شیرین‌کن در نوار ساحلی استان بوشهر می‌تواند در توسعه گلخانه‌های تولید محصول صیفی و سبزی‌جات نقش آفرینی کند که باید به این مهم توجه ویژه شود.

مجری طرح توسعه گلخانه‌های کشور گفت: در راستای مهارت افزایی باهمکاری سازمان آموزش و تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی مرکزی با اعتبارات استانی و بخش خصوصی با هدف مهارت افزایی کشاورزان و بهره برداران و آشنایی آنان با شیوه‌های جدید در استان بوشهر راه اندازی می‌شود.

مجری طرح توسعه گلخانه‌های کشور افزود: برای تأمین بذر محصولات گلخانه‌ای مانند بادمجان، فلفل و گوجه فرنگی هیچ نگرانی وجود ندارد و اکنون یک سوم بذرها در انبارها ذخیره سازی و در حال توزیع است و بخشی هم در حال ترخیص است.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳۵٫۱۷۵٫۱۳۳٫۱۲۷
  آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۴/۱۳