سوالات متداول
کد خبر : 851تاریخ ثبت : 1398/5/22 08:26:30

برگزاری کارگاه آموزشی جوندگان مضر محصولات کشاورزی در شهرستان بوشهر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر گفت: کارگاه آموزشی راه های مبارزه با جوندگان مضر محصولات کشاورزی با حضور 20 نفر از بهره برداران بخش کشاورزی و کارشناسان در دهستان انگالی برگزار گردید.

کبری توکلی افزود: جوندگان مضر کشاورزی و بویژه موش ها، با تغذیه از محصولات کشاورزی، بعضا خسارت جبران ناپذیر اقتصادی و بهداشتی به جوامع انسانی وارد نموده اند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر اظهار داشت: موثرترین و اقتصادی ترین راهبردهای کنترل صحیح جوندگان استفاده از مدیریت تلفیقی آفات (IPM) بر علیه این موجودات هوشمند می باشد .

توکلی گفت: جوندگان به گروهی از جانوران پستاندار گفته می شود که از روی خصوصیات دندانها از سایر گروهها متمایز می شوند. بدین ترتیب که در فک پائین دارای یک جفت و در فاک بالا دارای یک جفت دندان نیش می باشند. این دندانها درشت و ارتفاع آن غیر ثابت و درحال رشد است.

وی اظهار داشت: جدی ترین مشکل جوندگان مضر محصولات کشاورزی تخریب اراضی و تغذیه از محصولات کشاورزی – خسارت انباری-  مشکلات بهداشتی و انتقال بیماری های مشترک بین موش  و انسان می باشد.

توکلی بیان داشت: در این کارگاه آموزشی، راههای شیمیایی و غیر شیمیایی مبارزه با جوندگان مضر محصولات کشاورزی آموزش داده شد. همچسین نسبت به معرفی سموم جوندکش معدنی و سم آنتی کواگولانت اقدام و بهره برداران با آخرین متدهای کنترلی جوندگان مضر محصولات کشاورزی آشنا گردیدند.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳٫۲۳۱٫۲۵٫۱۰۴
  آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۵/۱۲