سوالات متداول
کد خبر : 852تاریخ ثبت : 1398/5/23 12:12:59

وزارت جهاد کشاورزی ملزم به بیمه اجباری تمامی دام های کشور شد

وزارت جهاد کشاورزی ملزم به بیمه اجباری تمامی دام های کشور در مقابله با بیماری مشترک و واگیردار با پرداخت حداقل 50 درصد سهم بیمه گر می باشد.

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: براساس ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی، دامداران ملزم به بیمه اجباری تمامی دام های کشور در مقابله با بیماری مشترک و واگیردار با پرداخت حداقل 50 درصد سهمیه بیمه گر می باشد.

محمدصادق یزدان شناس افزود: این طرح با هدف پوشش بیمه ای تمامی دام های کشور، ارتقا بهداشت عمومی و سلامت جامعه، پیشگیری از انتشار بیماری های مشترک، واگیردار و نوظهور، جبران به موقع بخشی از خسارت وارده به دامداران، ایجاد نظام پرداخت غرامت واحد و کارآمد و ارتقا دانش و توانمندسازی دامداران در کاهش ریسک و مدیریت خطرپذیری انواع بیماری ها انجام می گیرد.

یزدان شناس اظهار داشت: براین اساس تمامی دامداران موظفند نسبت به بیمه دام های خود اقدام نمایند و هرگونه خدمات رسانی به دامداران اعم از پرداخت تسهیلات، استمهال تسهیلات قبلی ، خدمات بهداشتی و واکسیناسیون و همچنین تامین نهاده های دامی منوط به ارائه بیمه نامه توسط دامدار خواهد بود.

وی گفت: دامداران استان می توانند با مراجعهد به کارگزاران بیمه محصولات کشاورزی در شهرستان و یا بانک کشاورزی نسبت به ارائه درخواست بیمه برای دام های خود اقدام نمایند.

یزدان شناس افزود: بیمه اجباری براساس بیمه پایه است اما دامداران در صورت تمایل می توانند نسبت به بیمه تکمیلی دام های خود و پوشش کامل خطرات اقدام کنند.

 

وی اظهار داشت: براساس تفاهم نامه بین مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی و صندوق بیمه محصولات کشاورزی، از پلاک های بین المللی  رقمی برای بیمه استفاده می شود و در صورتی که دامداران قبلا نسبت به هویت گذاری دام های خود اقدام کرده اند نیازی به پلاک کوبی مجدد و پرداخت هزینه مربوطه ندارند.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۱۸٫۲۰۵٫۱۷۶٫۸۵
  آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۸/۲۵