سوالات متداول
کد خبر : 858تاریخ ثبت : 1398/6/24 12:20:12

برقی شدن موتور پمپ‌ چاه‌های کشاورزی استان بوشهر باید تسریع شود

استاندار بوشهر با تاکید بر تسریع شدن چاه‌های کشاورزی گفت: در مرحله نخست از ۸هزار حلقه چاه کشاورزی استان بوشهر سوخت یک‌هزار و ۵۰۰ موتور پمپ چاه آب کشاورزی استان بوشهر با همکاری شرکت بهینه‎سازی مصرف سوخت، برقی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند شنبه در نشست کارگروه ماده 11 آب و کشاورزی استان بوشهر با تاکید بر توجه به اجرای آبیاری تحت فشار و نقش آن در بخش‌های حفاظت محیط زیست و تامین آب مورد نیاز اراضی کشاورزی اظهار داشت: برای تسریع اجرای آبیاری تحت فشار تدوین شده استقرار ایستگاه‌های پمپاژ امری مهم و ضروری است.

وی، با تاکید بر نقش مهم طرح‌های آبخیزداری در ابعاد مختلف کشاورزی و تقویت سفره‌های آب‌زیر زمینی خاطر نشان کرد: از اجرای این طرح‌ها حمایت و پشتیبانی می‌شود که در این راستا باید از ظرفیت‌های بخش خصوصی و بهره‌برداران بهره جست.

استاندار بوشهر، برقی شدن چاه‌های کشاورزی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: برقی کردن چاه‌های کشاورزی با همکاری شرکت بهینه‎سازی مصرف سوخت از مدت‌ها پیش در دستور کار قرار دارد که اجرای این طرح به صرف و صلاح اقتصاد است.

گراوند با بیان اینکه برقی شدن چاه‌های آب کشاورزی یکی از سیاست‌های ملی در دستور کار وزا ت نیرو، جهاد کشاورزی و نفت قرار دارد خاطر نشان کرد: از 8 هزار حلقه چاه آب کشاورزی دارای پروانه استان بوشهر در مرحله نخست یک‌هزار و 500 حلقه چاه آن تحت پوشش این طرح قرار دارد.

وی، با تاکید بر تقویت پست‌های برق استان بوشهر برای اجرایی شدن طرح برقی شدن پمپ‌ چاه‌های آب کشاورزی تصریح کرد: در تقویت و توسعه پست‌های توزیع و فوق توزیع برق باید تدبیر شود تا در اجرای برقی شدن پمپ‌های آب چاه‌های کشاورزی با چالش مواجه نشویم.

استاندار بوشهر با بیان اینکه برای اجرای پروژه برقی شدن پمپ‌های چاه آب کشاروزی از شرکت‌های معتبر استفاده شود گفت: برای افق سه ساله 3 هزار و 600 پمپ چاه آب در برقی شدن پیش بینی شده که در مرحله نخست سوخت بیش از یک‌هزار و 500 موتور پمپ چاه آب از گازوئیلی به برقی تبدیل  می‌شود.

گراوند با تاکید بر ارائه مشاوره به کشاورزان در اجرای پروژه برقی شدن موتورپمپ چاه‌های کشاورزی تصریح کرد: تبدیل سوخت گازوئیل موتور پمپ‌ها ضمن اینکه هزینه کشاورزان در آبیاری  را کاهش می‌دهد سبب جلوگیری از الودگی هوا می‌شود.

وی،  اجرای پروژه‌های پنل خورشیدی را مورد تاکید قرار داد و افزود: برای توسعه اجرای نیروگاه‌های برق خورشیدی در نقاط مختلف استان بوشهر انگیزه‌های لازم فراهم شود تا شاهد مشارکت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران در این طرح باشیم.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳۵٫۱۷۵٫۱۳۳٫۱۲۷
  آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۴/۱۳