سوالات متداول
کد خبر : 859تاریخ ثبت : 1398/6/24 12:31:04

بیش از هزار و پانصد حلقه چاه کشاورزی تاکنون برق دار شده اند

به گزارش تسنیم، محمدتقی منوچهری در کارگروه ماده 11 آب و کشاورزی استان بوشهر با تاکید بر نقش مهم رعایت الگوی‌کشت محصولات کشاورزی در مصرف آب اظهار داشت: در راستای مقابله با خشکسالی و تامین آب کشاورزی طرح‌های مهمی در استان بوشهر اجراء شده است.

وی، از وجود 13 هزار 898 حلقه چاه آب در اراضی کشاورزی استان بوشهر خبر داد  و بیان کرد: از 13 هزار و 898 حلقه چاه کشاورزی موجود در استان هشت‌هزار و 420 حلقه چاه دارای پروانه و پنج هزار و 478 حلقه غیرمجاز و فاقد پروانه بهره‌برداری هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با تاکید بر تعیین تکلیف چاه‌های آب کشاورزی غیرمجاز گفت: اکنون چاه‌های فرم یک افزون بر یک‌هزار و 823  حلقه چاه است که باید تعیین تکلیف شود.

منوچهری با بیان اینکه برقدار شدن چاه‌های کشاورزی اثرات بسیاری در جلوگیری آلودگی هوا و صرفه جویی گازوئیل دارد افزود: برقدار شدن پمپ‌های چاه کشاورزی مدتی متوقف شد واکنون اجرای این طرح‌ در دستور کار قرار گرفته است.

وی، از اجرایی شدن طرح برقردار شدن پمپ‌های آب بر روی چاه‌های کشاورزی خاطر نشان کرد: از 5 هزار و 478 حلقه چاه آب کشاورزی استان بوشهر یک‌هزار و 606 حلقه چاه کشاورزی آن تاکنون برق‌دار شده‌اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر بیان کرد: با توجه به فعال شدن پروژه برقی کردن چاه‌های کشاورزی در 2 فاز شامل 535 حلقه چاه در دشت‌های پایلوت جم، کنگان و دیر شناسایی که اطلاعات آنها جمع آوری شده است و دشت‌های غیرپایلوت نیز به‌عنوان فاز دوم در حال پی‌گیری است.

منوچهری گفت:در زمان حاضر آماده اجرای طرح برق‌دار کردن چاه‌های کشاورزی در مناطق سمل، گلنگون و آباد هستیم.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه



  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۱۸٫۲۳۲٫۱۸۸٫۸۹
  آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۴/۲۲