سوالات متداول
کد خبر : 868تاریخ ثبت : 1398/7/16 10:28:23

بیش از 5 هزار راس دام در شهرستان گناوه هویت گذاری شد

شهرستان گناوه دارای 2500 راس دام سنگین و 40 هزار راس دام سبک می باشد که تاکنون 882 راس دام سنگین و 4619 راس دام سبک آن هویت گذاری شده اند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گناوه گفت: شهرستان گناوه دارای 2500 راس دام سنگین و 40هزار راس دام سبک می باشد که از این تعداد تاکنون 4619 راس دام سبک، 882 راس دام سنگین و 40 نفر شتر هویت گذاری شده اند.

امان اله حیدری افزود: در راستای هویت گذاری دام، کارگاه آموزشی ترویجی تحت عنوان هویت گذاری دام با حضور 20 نفر از دامداران روستاهای شول، کلر و کمالی بخش مرکزی شهرستان گناوه برگزار گردید.

حیدری بیان داشت: در این کارگاه آموزشی شناسایی و شناسنامه دار کردن دام های سبک و سنگین، امکان شناسایی بین المللی دام، تسهیل در صادرات و واردات دام، ردیابی دام های قاچاق، برنامه ریزی در جهت بهبود سلامت دام، شناسایی و ترویج نژادهای اصلاح شده و افزایش کمی و کیفی تولیدات دامی نیز آموزش داده شد.

وی هدف از برگزاری این دوره آموزشی را ساماندهی حمل نقل و فروش دام، قابل شناسایی و پیگیری بودن دام ها، جلوگیری از قاچاق دام، دسترسی به تعداد دام موجود، اجرای بهترطرح های واکسیناسیون، اصلاح نژاد دام و بررسی و تحلیل اطلاعات مربوط به میزان تولید گوشت قرمز و شیر خام عنوان نمود.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳۵٫۱۷۵٫۱۳۳٫۱۲۷
  آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۴/۱۳