سوالات متداول
کد خبر : 882تاریخ ثبت : 1398/8/21 09:32:44

باغات مرکبات استان بوشهر مجهز به سایبان می شوند

به منظور بهره وری مصرف آب و جلوگیری از بروز تنش های دمایی و آبی، باغات مرکبات استان به سایبان تجهیز خواهند شد.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: با توجه به میزان بارندگی های موثر در استان و محدودیت منابع آبی، ضرورت افزایش کارآیی آبیاری و استفاده بهینه از منابع آب مصرفی در بخش کشاورزی و همچنین حفاظت باغات مرکبات استان در مقابل خطرات و تنش های غیر زیستی نظیر افزایش درجه حرارت در فصول گرم سال، سرما و تگرگ احداث سایبان را بسیار موثر دانستند.

سمیه فرح بخش افزود: در همین راستا کارگاه آموزشی احداث سایبان در باغات مرکبات با اهداف کاهش میزان تبخیر آب و بهبود راندمان آبیاری و کاهش آفتاب سوختگی میوه های مرکبات با حضور شرکت طراح و مجری بخش خصوصی و نیز باغداران و کارشناسان در منطقه دشت پلنگ شهرستان دشتی برگزار گردید.

وی اظهار داشت: آموزش و ارتقاء دانش فنی باغداران و ترویج روش های نوین محافظت باغات در مقابل خطرات و تنش ها، از ساز و کارهای موثر در توسعه پایدار فعالیت های بخش باغبانی می باشد.

فرح بخش در ادامه افزایش بهره وری و بهبود کیفیت و کمیت محصولات مرکبات و نیز کاهش درجه حرارت در فصول گرم سال و بهبود فعالیت فتوسنتزی درختان مرکبات و همچنین افزایش کارآیی مصرف تغذیه گیاهی را از مزایای احداث سایبان بروی درختان مرکبات عنوان نمودند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاههواشناسی


خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
توصیه های کشاورزی
پیام نیروی انتظامی
یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات

آمار بازدید
آنلاین :۱
بازدید امروز : ۱
بازدید دیروز : ۰
بازدید ماه : ۱
بازدید کل : ۱
آدرس IP : ۳۵٫۱۶۹٫۱۰۷٫۸۵
آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۵/۱۲