سوالات متداول
کد خبر : 888تاریخ ثبت : 1398/8/25 12:18:54

استان بوشهر بهترین موقعیت را جهت صادرات عسل کشور دارد

سند راهبردی توسعه زنبورداری کشور با 8 هدف، 43 استراتژی و 78 اقدام اجرایی تدوین و جهت اجرا به دستگاههای اجرایی مرتبط، ابلاغ گردید.

مشاور معاون وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح توسعه زنبورداری کشور در پنجمین جشنوار عسل کنار که در شهرستان جم از توابع استان بوشهر برگزار گردید گفت: تدوین سند راهبردی توسعه زنبورداری کشور و ابلاغ آن به دستگاههای اجرایی با 8 هدف، 43 استراتژی و 78 اقدام اجرایی مرتبط باید اجرا گردد.

مشیرغفاری افزود: رشد متوسط 5 درصدی در تولید و ارزآوری بخش زنبور عسل و سرآمد ی درمنطقه و رقابت پذیری در جهان صورت گرفته است.

مشیرغفاری اظهار داشت: اهمیت توجه به تولیدات جانبی کندو مانند ژله رویال، گرده گل ، بره موم ، زهر زنبور و... با توجه به ارزش افزوده ای که ایجاد می کنند، به عنوان یک اولویت اصلی در صنعت زنبورداری باید مد نظر قرار گنرند.

وی بیان داشت: تنظنم تفاهمنامه با دستگاهها ی اجرایی ، صندوق بیمه کشاورزی، اتحادیه و تعاونیهای زنبورداری سطح کشور جهت شروع بیمه کلنی های زنبورعسل صورت گرفته است.

مشیرغفاری گفت: تفاهمنامه با صندوق بیمه روستائیان و عشایر ر در خصوص بیمه اجتماعی زنبورداران تنظیم شده و در این راستا کارگزاری آن به عهده تعاونیهای زنبورداری می باشد.

مشیرغفاری افزود: جهت خرید زهر تولید زنبور عسل با موسسه رازی نیز تفاهمنامه ای تنظیم شد که در ازای هر میلی گرم 100 دلار پرداخت می شود،

وی بر فعال شدن تعاونی های زنبورداری استان و عضویت تعاونی ها و اتحادیه ها در صندوق حمایت از توسعه صنعت زنبورداری کشور عضو تاکید نمود.

مشیرغفاری در پایان اظهار داشت: تولید عسل در کشور به 110 هزارتن رسیده و استان بوشهر بهتری موقعیت را جهت صادرات عسل کشور دارد.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاههواشناسی


خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
توصیه های کشاورزی
پیام نیروی انتظامی
یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات

آمار بازدید
آنلاین :۱
بازدید امروز : ۱
بازدید دیروز : ۰
بازدید ماه : ۱
بازدید کل : ۱
آدرس IP : ۳۵٫۱۶۹٫۱۰۷٫۸۵
آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۵/۱۲