سوالات متداول
کد خبر : 896تاریخ ثبت : 1398/9/5 12:53:08

کارگاه آموزشی کشت گیاهان دارویی در شهرستان بوشهر برگزار گردید

کارگاه آموزشی کشت و بازاریابی گیاهان دارویی برای صندوق خرد زنان روستایی در دهستان انگالی از توابع شهرستان بوشهر برگزار گردید.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر گفت: در این کارگاه آموزشی در مورد شناسایی و معرفی گیاهان دارویی منطقه، خصوصیات رشدی، نحوه برداشت، نحوه تکثیر و خصوصیات و ارزش دارویی گیاهان شناسایی شده توضیحات لازم ارائه گردید.

کبری توکلی افزود: با توجه به پتانسیل های موجود در استان و فعالیت چشمگیر زنان روستایی در زمینه جمع آوری گیاهان دارویی می توان با برگزاری این کارگاه های آموزشی برای زنان روستای در ایجاد اشتغال و درآمد زنان خانوار موثر خواهد بود.

توکلی اظهار داشت: با توجه به ا فزایش تقاضای مردمی در جهت استفاده از گیاهان دارویی و عنوان مکمل های درمانی در حوزه سلامت واحدهای عطاری و روش گیاهان دارویی به عنوان مراکز مشاوره و عرضه گیاهان دارویی می تواند خدمات شایانی در عرصه طب سنتی ارائه نماید و چنین دوره های آموزشی می تواند با ارتقا سطح آگاهی کاربران گیاهان دارویی باعث عملی شدن و به روز شدن این خدمات گردد.

وی هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را آشنایی و توانمند سازی فراگیران در زمینه کاربردی گیاهان دارویی با دیدگاه طب سنتی بیان نمودند.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳۵٫۱۶۹٫۱۰۷٫۸۵
  آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۵/۱۲