سوالات متداول
کد خبر : 941تاریخ ثبت : 1398/10/14 10:31:26

کوچ زنبورداران مهاجر به استان بوشهر

از سال گذشته تاکنون حدود 3000 زنبوردار مهاجر از نقاط مختلف کشور به استان بوشهر وارد شده اند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان گفت: از سال گذشته تاکنون حدود3000زنبوردار مهاجر به دلیل شرایط آب و هوایی و پوشش گیاهی مناسب استان بوشهر از نقاط مختلف کشور به این استان وارد شده اند.

افشین قطبی افزود: زمستان ملایم و بهار زودرس و بارندگی مناسب طی سال زراعی98-97 باعث گردید که تعداد کم سابقه ای از زنبورداران درسال گذشته و امسال به استان کوچ نمایند.

قطبی افزود: کوچ زنبورداران در دو مرحله صورت می گیرد. مرحله اول که از اواسط شهریورماه آغازمی شود، هدف ازآن تولید و برداشت عسل کناراست و مرحله دوم کوچ که بعد از اولین بارندگی و معمولا" در اواخر آبانماه و اوایل آذرماه صورت می گیرد، جهت تولید مثل و تکثیر جمعیت و تولید بچه کندو است که باعث حداقل دو برابر شدن جمعیت کندوها می گردد.

وی اظهار نمود: براساس دستورالعمل کوچ زنبورستانها موضوع ماده 41 قانون نظام جامع دامپروری کشور تمام زنبورداران مهاجر موظف به رعایت قانون فوق الذکر در زمان کوچ می باشند و قبل از ورود به استان و قبل از اسکان زنبورستان باید مجوز دریافت نمایند.

قطبی گفت: بدیهی است زنبورداران خاطی که قوانین کوچ را رعایت نکرده و با ایجاد بی نظمی باعث ضرر و زیان به زنبورداران بومی و مهاجر قانونمند می شوند برابر مقرارت قانونی با آن برخورد خواهدشد.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳۵٫۱۷۵٫۲۰۱٫۱۴
  آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۰/۲۵