سوالات متداول
کد خبر : 948تاریخ ثبت : 1398/10/16 13:10:57

وزارت جهاد کشاورزی از ارکان اقتصاد مقاومتی است

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: وزارت جهاد کشاورزی از ارکان اقتصادی مقاومتی است و ما وظیفه داریم فرهنگ تولید ملی را که دغدغه مقام معظم رهبری است جهت تحقق اقتصاد مقاومتی توسط نیروی های متخصص ترویج و اشاعه نماییم.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در گردهمایی مسئولین حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان های جهاد کشاورزی استانهای کشور و سازمان های تابعه در خصوص  «نقش گام بیانیه دوم انقلاب در تعالی کشاورزی» که ظهر روزشنبه 14 دی ماه در استان بوشهر برگزار شد، اظهار داشت: تنها وزارت خانه ای که در آن نمایندگی ولی فقیه وجود دارد وزارت جهاد کشاورزی است و از این نظر مسئولیت شما در دفاتر استانی ولی فقیه در این وزارتخانه مهم است.

وی با اشاره به دیدگاه مهم رهبر معظم انقلاب در مورد اهمیت بالای روحیه جهادی در این وزارتخانه گفت: شاید بنده هم در ابتدای ورودم به جهاد کشاورزی از اهمیت ان مطلع نبودم ولی حالا که وارد شدم به اهمیت موضوع پی بردم و می بایست  میان همه دستگاه‌های اجرایی تحت پوشش کشور این روحیه جهادی را تقویت کنیم به خصوص این که وزارت جهاد کشاورزی از ارکان اقتصاد مقاومتی است.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی با بیان اینکه حوزه نمایندگی ولی فقیه امده است تا در کنار جهادگران به معیشت مردم کمک کند خاطر نشان کرد: پیام ما به مردم این است که ما به فکر معاش شما هستیم و تلاش می نماییم تا مسیر فقر را برطرف سازیم.

وی تبلیغ و رسانه ای کردن فعالیت های جهاد کشاورزی را مهم توصیف کرد و گفت:مسئولان دفتر نمایندگی ولی فقیه دراستانها باید برای تحقق این امر بکوشند و اهمیت کار جهاد و کشاورزی را به مردم ومسئولان گوشزد کنند.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی مناسبت های خاص از جمله روز آب، خاک، محیط زیست، طبیعیت، درختکاری و ... را مربوط به فعالیت های جهاد کشاورزی دانست که مسئولان این سازمان و مسئولان نمایندگی ولی فقیه باید با حضور در صدا و سیما و رسانه ها  اقدامات خود را برای مردم تبیین کنند.

وی با اشاره به وجود نیروهای متخصص و کار امد در مجموعه جهاد کشاورزی خاطر نشان کرد: امروز ما وظیفه داریم  فرهنگ تولید ملی را که دغدغه مقام معظم رهبری است جهت تحقق اقتصاد مقاومتی توسط نیروی های متخصص ترویج و اشاعه نماییم تا قله های پیشرفت را در دست داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در ادامه سخنان خود گریزی به بحث تفکر وارداتی  از سوی برخی از مسئولان توصیف کرد و گفت: واردات چون برای برخی ها کار راحت و بدون دردسری است مورد تایید انها است و از طرفی ممکن است باندهای مافیایی به دنبال سودهای خود از این طریق باشند.

نماینده رهبری در وزارت جهاد کشاورزی در پایان این نشست یکی از پایه های اقتدار و پویایی هر نظامی را نیروی انسانی متخصص، متعهد و کار آمد عنوان کرد و افزود: ما باید برای تربیت نیروهای متخصص، دلسوز  و خدوم به مردم بیش از پیش تلاش نماییم.

 
اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  سایر خبرها
 • سالانه 70 درصد محصولات کشاورزی استان بوشهر بیمه می شوند
 • به مناسبت دهه فجر 450 هکتار سیستم آبیاری تحت فشار و چهارواحد سردخانه ای محصولات کشاورزی در استان بوشهر به بهره برداری رسید.
 • برداشت 380 هزار تن محصول گوجه فرنگی از مزارع استان بوشهر
 • 15هزارتن کود شیمیایی پایه در استان بوشهر تامین و توزیع گردید
 • توصیه به دامداران برای مقابله با سرمازدگی
 • 29 پروژه کشاورزی در استان بوشهر افتتاح می شود
 • 150بهره بردار بخش کشاورزی در استان بوشهر تحت آموزش پرورش کرم ابریشم قرار گرفتند
 • کارگاه های آموزشی پرورش کرم ابریشم در استان بوشهر برگزار گردید
 • احتمال هجوم ملخ های صحرایی به استان بوشهر از بهمن ماه
 • کشاورزی استان بوشهر به دستگاه های ثبت داده های هواشناسی مجهز می شوند
 • کشت پایلوت 16 گونه گیاه دارویی در شهرستان بوشهر
 • نیمی از واحدهای راکد پرورش مرغ گوشتی استان بوشهر به چرخه تولید برگشتند
 • برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از سرقت
 • 21واحد تولیدی بخش کشاوری به بهره برداری رسید
 • هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۱۸٫۲۳۲٫۱۲۵٫۲۹
  آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۲۹