سوالات متداول
کد خبر : 950تاریخ ثبت : 1398/10/16 13:34:01

۵۰۰ میلیارد تومان زکات در کشور پرداخت شد

رئیس شورای زکات کشور با بیان اینکه افزایش پرداخت زکات در گروه رونق کشاورزی است گفت: امسال تاکنون ۵۰۰ میلیارد تومان زکات در کشور پرداخت شده است.

حجت الاسلام سیدرضا تقوی در بوشهر ضمن تبریک و تسلیت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و با محکوم کردن عملیلات تروریستی آمریکا در منطقه اظهار داشت: شهید سردار سرافراز اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی تا آخرین لحظه  با دشمنان بی‌رحم و گرگ صفت مبارزه کرد و آسمانی شد.

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه عاملان این جنایت از امت اسلامی ضربه می‌خوردند افزود: امت اسلامی انتقام خون این شهید را از عاملان آن به ویژه آمریکای جنایتکار می‌گیرند.

وی با تاکید بر این نکته که اگر آمریکا فکر می‌کند با شهادت سردار سپهبد سلیمانی دیگر فعالیت جبهه مقاومت تمام می‌شود سخت در اشتباه است گفت:  تجربه و تاریخ انقلاب اسلامی نشان داده است که سلاح  هر شهیدی که بر زمین می‌افتد جان برکفان دیگری سلاح و  پرچم  این شهید را بر می‌دارند و این مسیر را با صلابت ادامه می‌دهند.

رئیس شورای عالی زکات کشور به اهمیت فریضه الهی زکات پرداخت و بیان کرد: زکات هم مثل نماز یکی از احکام واجب الهی و همه مسلمانان به آن پایبند هستند.

تقوی با بیان اینکه هر کجا نامی از نماز گفته می‌شود در کنار آن زکات وجود دارد خاطرنشان کرد: حاکم اسلامی موظف است زکات را جمع‌آوری و ساماندهی کند و توسط او و یا نمایندگان آن که عاملان زکات هستند به افراد مستضعف برسانند.

رئیس شورای عالی زکات کشور  از فعالیت شورای زکات با حضور وزرا خبر داد و تصریح کرد: در  ستاد شورای زکات شش وزیر عضو هستند و نسبت به امور زکات تصمیم گرفته می‌شود و عاملان زکات بر اساس مصوبات این شورا فعالیت زکات را پیش می‌برند.

 نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه  بهترین نهادی که می‌توانست کار زکات را پیش ببرد کمیته امداد است خاطرنشان کرد: این نهاد  برای اینکه سر کار آن با امور فقرا و مستضعفان است و جامعه آماری مشخصی از نیازمندان دارد به مصلحت بود که وظیفه جمع‌آوری زکات به این نهاد داده شود و سپس بر اساس نظر و تصمیم شورای زکات هر استان، این زکات را جمع‌آوری شده در امور محرومان هزینه شود.

تقوی با بیان اینکه 60 درصد زکات جمع‌آوری شده به فقرا پرداخت می‌شود افزود: 40 درصد دیگر با نظر شورای زکات هر استان یا شهر در امور عمرانی آن منطقه که زکات جمع‌آوری شده است هزینه می‌شود.

وی با بیان اینکه محصولات کشاورزی نقش مهمی در وصول زکات دارد بیان کرد: از 9 قلمی که در حوزه زکات وصول می‌شود 7 کالای آن در حوزه کشاورزی است.

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه در سال گذشته 400 میلیارد تومان زکات وصول شد تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 500 میلیارد تومان زکات وصول شده که این رقم تا پایان سال قطعا افزایش خواهد یافت.

تقوی از پرداخت 10 میلیارد تومان زکات در استان بوشهر خبر داد و گفت: امسال بیش از 10 میلیارد تومان  وصول زکات در استان بوشهر محقق شده که 100 درصد افزایش یافته است.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  سایر خبرها
 • سالانه 70 درصد محصولات کشاورزی استان بوشهر بیمه می شوند
 • به مناسبت دهه فجر 450 هکتار سیستم آبیاری تحت فشار و چهارواحد سردخانه ای محصولات کشاورزی در استان بوشهر به بهره برداری رسید.
 • برداشت 380 هزار تن محصول گوجه فرنگی از مزارع استان بوشهر
 • 15هزارتن کود شیمیایی پایه در استان بوشهر تامین و توزیع گردید
 • توصیه به دامداران برای مقابله با سرمازدگی
 • 29 پروژه کشاورزی در استان بوشهر افتتاح می شود
 • 150بهره بردار بخش کشاورزی در استان بوشهر تحت آموزش پرورش کرم ابریشم قرار گرفتند
 • کارگاه های آموزشی پرورش کرم ابریشم در استان بوشهر برگزار گردید
 • احتمال هجوم ملخ های صحرایی به استان بوشهر از بهمن ماه
 • کشاورزی استان بوشهر به دستگاه های ثبت داده های هواشناسی مجهز می شوند
 • کشت پایلوت 16 گونه گیاه دارویی در شهرستان بوشهر
 • نیمی از واحدهای راکد پرورش مرغ گوشتی استان بوشهر به چرخه تولید برگشتند
 • برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از سرقت
 • 21واحد تولیدی بخش کشاوری به بهره برداری رسید
 • هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳٫۹۴٫۲۰۲٫۱۷۲
  آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۲۹