سوالات متداول
کد خبر : 956تاریخ ثبت : 1398/10/18 14:26:58

نصب دستگاه دیتالاگر هواشناسی کشاورزی در شهرستان کنگان

به منظور دستیابی به امنیت غذایی و تولید محصول سالم و ارتقاء سطح سلامت عمومی یک دستگاه دیتالاگر پیش آگاهی و کنترل آفات در شهرستان کنگان نصب شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کنگان با اشاره به اهمیت استفاده از فناوریهای نوین جهت پایش عوامل خسارتزا گفت: دیتالاگر دما یا ترموگراف وسیله ای است که در فواصل زمانی به کمک سنسور دما اطلاعات دمای محیط اطراف خود را اندازه گیری، ذخیره و در صورت نیاز برای بهره برداران ارسال می کند.

مصطفی فرامرزی افزود: امروزه برای بهبود عملکرد محصولات کشاورزی و پیش آگاهی از زمان و نحوه مدیریت کنترل آفات و تغذیه گیاه نیاز است که روند تغییرا ت دما ، کمینه ، بیشینه ومیانگین دما و سایرموارد محاسبه و نمودارهای از آن نیز تهیه شود .

فرامرزی اظهار داشت: برای این منظور اقدام به نصب دستگاه دیتالاگر نمودیم تا با اطلاع به موقع از زمان مناسب کنترل آفات و بیماریهای گیاه ، مصرف بی رویه سموم شیمیایی  به خصوص درمحصولات صادرات استان و اثرات تخریب فعالیت های کشاورزی در محیط زیست را به حداقل رسانده و کیفیت محصولات تولیدی را افزایش داده و به امنیت غذای و تولید محصول سالم به منظور ارتقاء سطح سلامت عمومی دست یابیم.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳٫۲۲۶٫۲۴۵٫۴۸
  آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۵/۱۲