سوالات متداول
کد خبر : 960تاریخ ثبت : 1398/10/21 12:19:05

محصولات کشاورزی استان بوشهر گواهی شده می شوند

نخستین پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی استان بوشهر صادر شد.

رییس گروه محیط زیست و سلامت غذای سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی برای اولین بار در استان بوشهر با نظارت سازمان جهاد کشاورزی استان و اداره کل استاندارد و با مشارکت بخش خصوصی برای محصول گوجه فرنگی به مساحت 5 هکتار و تولید 120 تن در بخش شبانکاره شهرستان دشتستان صادر گردید.

عبدالحسین گرشاسبی گفت: این نشان با طی مراحل مختلف از جمله ثبت نام متقاضی در سامانه پنجره واحد جهاد کشاورزی ، نظارت مدیر کنترل کیفیت محصولات کشاورزی ، انجام آزمون آب و خاک و گیاه ، نهایتاً آزمایش محصول توسط شرکت بازرسی و اعطای پروانه کاربرد نشان حد مجازآلایندها از طرف اداره کل استاندارد صورت پذیرفت.

گرشاسبی افزود: از جمله اهداف اصلی اجرای طرح تولید محصول گواهی شده به حداقل رساندن باقیمانده سموم دفع آفات و بیماریهای گیاهی، کودهای شیمیایی ، فلزات سنگین و نیترات در محصولات کشاورزی می باشد ، ایجاد اعتماد عمومی و فرهنگ سازی جهت استفاده از غذای سالم از دیگر اهداف این طرح می باشد .

وی اظهار امیدواری نمود: کمپین تولید محصول گواهی شده با شعار " نه به آلاینده ها " با مشارکت کشاورزان و دستگاههای اجرایی ذیربط راه اندازی گردد

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳٫۲۲۶٫۲۴۵٫۴۸
  آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۵/۱۲